Spotkanie Szybowników na Żarze za nami

Spotkanie Szybowników w GSS Żar (fot. aeroklub.kielce.pl)

Jak co roku, w dniach 19-21 stycznia, w Górskiej Szkole Szybowcowej AP na Żarze dało się słyszeć wyraźny szept wiosennych planów na nadchodzący sezon jakie snują szybownicy z całej Polski.

W ciągu 3 dni pobytu trwały nieustające dyskusje umożliwiające nawiązanie nowych znajomości oraz ciaśniejsze zawiązanie obecnych poznanych przelotnie na trasach bądź na zawodach. Nie zabrakło również spacerów po okolicznych szlakach.

W trakcie sobotniej konferencji można było zobaczyć najnowszy szybowiec Diana 3, oraz Diana 2 FES z silnikiem elektrycznym. Uczestnicy spotkania wysłuchali m.in. prelekcji Zbigniewa Kunasa o lotach falowych, prof. Krzysztofa Kubryńskiego o Dianie 3 i planach Diany 24m, rozdano nagrody i nominacje.

Wśród nagrodzonych jak zwykle nie zabrakło szybowników Aeroklubu Kieleckiego:
• Marcin Maludziński – Nominacja do Szybowcowej Kadry Narodowej Juniorów
• Jan Jawornik – Puchar Przechodni Prezesa Aeroklubu Polskiego za najdłuższy przelot szybowcowy w roku – za przelot z dnia 15.06.2018 o długości 801,6km
• Arkadiusz Hurlak – 3 miejsce w Memoriale im.Marcina Mężyka w kategorii Junior Młodszy

 

Jak co roku reprezentacja Aeroklubu Kieleckiego (10 osobowa) była jedną z największych z całej Polski. – Miejmy nadzieję że w równie dużym składzie powrócimy na Żar w 2019 roku, zwiększając liczbę trofeów przywiezionych do Kielc – mówią kieleccy szybownicy.

Laureaci nagród, dyplomów i nominacji po sezonie 2017 TUTAJ.

Źródło: Aeroklub Kielecki
comments powered by Disqus