5. Mistrzostwa Polski w Wyścigach Szybowcowych

Mistrzostwa Polski w Wyścigach Szybowcowych

Aeroklub Kielecki zaprasza pilotów do udziału w 5. Mistrzostwach Polski w Wyścigach Szybowcowych. Trwa rejestracja zawodników. Mistrzostwa będą rozgrywane w dniach 28.08–3.09.2017 r. na aeroklubowym lotnisku w Masłowie.

Podczas Mistrzostw Polski w Wyścigach Szybowcowych obowiązywać będzie jedna klasyfikacja uwzględniająca pilotów polskich i pilotów z zagranicy. Dopuszczone do udziału są jedynie następujące szybowce: Jantar Standard, Jantar Standard 2, Jantar Standard 3, oraz Brawo. Dopuszczalne będzie używanie balastu wodnego. Wymagane jest posiadanie urządzenia antykolizyjnego FLARM.

Prawo startu w zawodach mają piloci spełniający niżej wymienione warunki minimalne:
a) nalot: 150 godzin nalotu samodzielnego naszybowcach i 3000 km przelotów;
b) przed zawodami, w roku rozgrywania zawodów:
     – 3 lądowania, w tym 1 na typie szybowca, na którym startuje;
     – 5 godzin nalotu samodzielnego, w tym 3 godziny na typie szybowca, na którym startuje;
     – 1 przelot o długości nie mniejszej jak 100 km.

Uczestnictwo w zawodach należy zgłosić ekeltronicznie do 24.08.2017 r., wypełniając formularz na stronie www.zawody.aeroklub.kielce.pl.

Maksymalna liczba szybowców biorąca udział w zawodach wynosi 20. Zgłoszenia przyjmowane są zgodnie z kolejnością zaksięgowania wpisowego. W przypadku zaksięgowania wpisowego w tym samym czasie decyduje wyższa pozycja na liście rankingowej PL 2016.

27 sierpnia o godzinie 20:00 odbędzie się oficjalna odprawa inauguracyjna, a 28 sierpnia na godzinę 9:00 zaplanowano ceremonię otwarcia zawodów.

Wcześniej, w dniach 25-27 sierpnia odbedzie się trening zawodników.

Więcej informacji w Piśmie organizacyjnym oraz na stronie www.zawody.aeroklub.kielce.pl

Źródło: Aeroklub Kielecki
comments powered by Disqus