Polacy na podium Międzynarodowych Zawodów Spadochronowych w Czechach

Sześcioosobowa drużyna skoczków spadochronowych (fot. aeroklubgliwice.pl)

Dwie drużyny skoczków Aeroklubu Gliwickiego wzięły udział w Międzynarodowych Zawodach Spadochronowych Speed–Star–Prostejov, które rozegrane zostały w dniu 28.10.2017 r. w Czechach. Zawody zostały zorganizowane przez Strefę Spadochronową w Prostejovie.

Konkurencja polegała na utworzeniu sześcioosobowej gwiazdy w jak najkrótszym czasie, a następnie wykonaniu wylosowanej sekwencji punktowanych formacji, w czasie wolnego spadania.

Wysokość wyskoku to 4 000 m a czas pracy drużyn ustalono na 50 sek. Skoki oceniano na podstawie materiału filmowego, dostarczonego przez kamerzystę zespołu.

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce zdobyła drużyna skoczków „Szybkie Szakale” z Aeroklubu Gliwickiego w składzie: Bartłomiej Ryś, Mariusz Bieniek, Krzysztof Szawerna, Joachim Hatko, Dominik Grajner, Szymon Szpitalny i Tomasz Burza (kamera).

III miejsce zdobyła drużyna skoczków „Łowcy Szakali” z Aeroklubu Gliwickiego w składzie: Jan Isielenis, Danuta Polewska, Leszek Tomanek, Rafał Duda, Grzegorz Polewski, Paweł Mostowski i Wojciech Kielar (kamera).

Gratulacje dla polskich skoczków !

IJ

Źródło: Aeroklub Gliwicki
comments powered by Disqus