Weekend z aeroklubem

fot. Aeroklub Gdański

Każdego kto chciałby spróbować podniebnej przygody zapraszamy w najbliższą sobotę – 21 lipca na lotnisko w Pruszczu Gdańskim. O godz. 10 będzie można obejrzeć z bliska sprzęt latający: szybowce, samoloty, śmigłowiec, motolotnie oraz modele. Największą atrakcją dnia otwartego będą oczywiście loty. Do dyspozycji będą szybowce i samoloty wraz z doświadczonymi instruktorami, a na amatorów dużej dawki adrenaliny czekają tandemy spadochronowe.

Jeśli podczas tego krótkiego zapoznania z lotnictwem połkniesz bakcyla i zechcesz dowiedzieć się jak dołączyć do grona pilotów lub skoczków, zapraszamy o godz. 13 na godzinne spotkanie organizacyjne dotyczące kursów.

W niedzielę 22 lipca członków naszego aeroklubu będzie można wypatrzeć na niebie leżąc na plaży. Nasze samoloty około godz. 13 rozpoczną przelot wokół Zatoki Gdańskiej na trasie Pruszcz Gdański – Górki Wschodnie – Hel – Władysławowo – Puck – Gdynia – Sopot – Gdańsk – Górki – Pruszcz Gdański. Jak poznać że to my? Wypatrujcie wielkiego napisu na niebie!

Wypoczywający w okoli gdańskiego molo w Brzeźnie na pewno nie przegapią naszej obecności. Około godz. 14.20 grupa spadochroniarzy wyskoczy z naszego żółtego “Antka” i wyląduje na plaży. Dziesięć minut później na niebie pojawią się motolotnie i mirkoloty, a w okolicy molo oglądać będzie można szybowiec.

Członków aeroklubu zapraszamy o godz. 15 na wspólną zabawę integracyjną w ramach których przemieszamy troszkę składy naszych sekcji. Motolotniarzy zaprosimy do szybowców, a szybowników zapoznamy z motolotnią, dotyczy to oczywiście wszystkich sekcji,każdy będzie miał okazję poznać od podszewki to co na co dzień obserwuje z daleka. Po zachodzie słońca usiądziemy przy ognisku, żeby jeszcze raz przeżyć emocje związane z nowymi doświadczeniami lotniczymi i upiec kiełbaski.

Aeroklub Gdański

Źródło: Aeroklub Gdański
comments powered by Disqus

Komentarze

Kiedy Aeroklub Lubelski w Radawcu coś takiego zorganizuje? Ktoś wie może?