Przejdź do treści
Spotkanie z Sebastianem Kawą w Aeroklubie Gdańskim
Źródło artykułu

Spotkanie z Sebastianem Kawą w Aeroklubie Gdańskim

Sebastiana Kawy nie trzeba nikomu przedstawiać. Dziewięciokrotnie stanął na podium Szybowcowych Mistrzostw Świata, czym zyskał sobie sławę nie tylko w środowisku lotniczym. Jest pierwszym na Świecie pilotem szybowcowym, który wzniósł się ponad Himalaje. W listopadzie 2014 roku uhonorowany przez Prezydenta RP Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Sebastian Kawa był wychowywany w środowisku szybowników Górskiej Szkoły Szybowcowej „Żar". W wieku 16 lat (minimalny wymagany wiek) Sebastian Kawa uzyskał III klasę (podstawową) pilota szybowcowego. Przez kolejne 2 lata przechodził kolejne etapy szkolenia pilota szybowcowego, zdobywając do lipca 1992 roku 200 godzin nalotu. W 1989 roku, mając 17 lat wykonuje na szybowcu Pirat zamknięty przelot 300 km – co jest jednym z trzech „diamentów" do Odznaki Szybowcowej.

W latach 1990-1991 intensywnie trenował na szybowcach Pirat, Junior, Foka, Cobra. W tym okresie zdobył doświadczenie i uprawnienia do wykonywania lotów bez widoczności, chmurowych. Zaczął wykonywać loty wysokościowe. Był to także okres intensywnego treningu w przelotach. Większość sukcesów odniósł startując na szybowcach polskiej konstrukcji: PW-5 Smyk, SZD-48-3M Brawo i SZD-56-2 Diana. Jest autorem licznych artykułów prasowych i publikacji internetowych na temat szybownictwa. Z zawodu lekarz medycyny.

22 lutego 2015 r. będzie można osobiście spotkać się z mistrzem, który na zaproszenie Aeroklubu Gdańskiego zawita do Gdańska.

Serdecznie zapraszamy na aulę Politechniki Gdańskiej o godz. 17:00 w czwartek 22 stycznia 2015 r.

Podczas spotkania będzie można zobaczyć spektakularne zdjęcia z lotów w Himalajach, posłuchać o sportowych wyczynach mistrza oraz o mniej i bardziej technicznych aspektach latania.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony