Dzień otwarty w Aeroklubie Elbląskim

Samoloty i szybowce w aeroklubie Elbląskim (fot. Aeroklub Elbląski)

W najbliższą sobotę, 25.03.2017 r., w Aeroklubie Elbląskim odbędzie się Dzień Otwarty. Od godziny 12:00 będzie można zapoznać się z kulisami funkcjonowania Aeroklubu Elbląskiego, z tematyką prowadzonych szkoleń, a także ze sprzętem lotniczym.

Aeroklub dysponuje takimi szybowcami jak: 2 Puchaczami, Bocianem, Piratem, 2 Juniorami, 2 Jantarami, a także Foką i Cobrą. Sekcja samolotowa dysponuje samolotami: Rallye 235 oraz dwoma samolotami Cessna 150. Ponadto w Aeroklubie zbazowanych jest wiele samolotów prywatnych właścicieli oraz dwa wiatrakowce. Sympatycy lotnictwa, którzy przybedą na lotnisko podczas Dnia Otwartego, będą mieli co oglądać.

Tego dnia o godz. 13:00 odbędzie się konkurs o tematyce ogólnolotniczej, w którym do wygrania będą vouchery na loty zapoznawcze!

Oprócz tego prowadzone będą ciekawe wykłady, prelekcje, a przy sprzyjającej pogodzie będzie możliwość wykonania lotów. Aeroklub zaprasza każdego, kto na razie w sposób nieśmiały myśli o lataniu lub żywo interesuje się tematyką małego lotnictwa! Co roku przybywa nowych pilotów, a Ci bardziej doświadczeni reprezentują Aeroklub Elbląski na wielu zawodach, często odnosząc sukcesy.

Przypominamy, iż rok 2017 jest rokiem jubileuszu istnienia Aeroklubu w Elblągu. Z tego tytułu przygotowanych zostanie wiele ciekawych niespodzianek i wydarzeń, łącznie z podsumowującym obchody rocznicowe Festynem Lotniczo – Rodzinnym!

Działalność Aeroklubu na lotnisku w Elblągu rozpoczęła się w roku 1957, kiedy to grupa miłośników latania i podniebnych przygód utworzyła w Elblągu filię Aeroklubu Gdańskiego, rozpoczynając szkolenie szybowcowe. W 1961 roku  Aeroklub Elbląski został zarejestrowany jako samodzielna jednostka  i opiekuje się lotniskiem do dnia dzisiejszego.

Zapraszamy na lotnisko.

Więcej informacji na stronie www.aeroklubelblaski.pl

Źródło: Aeroklub Elbląski
comments powered by Disqus