Sprawdź się w celności lądowań w czterech dyscyplinach lotniczych w Częstochowie

Zawody w celności lądowania w Częstochowie (fot. aeroklub-czestochowa.org.pl)

Aeroklub Częstochowski, zaprasza wszystkich pilotów i sympatyków sportów lotniczych na coroczne zawody w celności lądowania. Zawody odbędą się w dniu 17 października 2020 r. (sobota) na lotnisku Rudniki.

Zawody zostaną rozegrane w następujących dyscyplinach lotniczych tj. Samolotowej, Szybowcowej, Paralotniowej oraz Spadochronowej. – Konkurencja szybowcowa odbędzie się za wyciągarką, a latać będziemy na szybowcach Bocian oraz Puchacz – informują organizatorzy.

Do startu w zawodach będą dopuszczeni wszyscy piloci i uczniowie piloci posiadający aktualne uprawnienia i badania lotniczo-lekarskie. W trakcie zawodów dla wyczerpanych oczekiwaniem na swój start organizatorzy przewidują atrakcje z lotniskowego grilla.

Wszyscy uczestnicy zawodów proszeni są o przybycie na godzinę 8:00 do biura zawodów w celu rejestracji. Start konkurencji zaplanowany jest na godzinę 10:00.

Opłata startowa wynosi 60zł (z opłaty startowej zostaną sfinansowane nagrody, pamiątkowe koszulki dla uczestników oraz organizacja grilla lub ogniska). Opłata za loty według cennika A.Cz.

Wszystkich chętny do wzięcia udziału w imprezie Aeroklub Częstochowski prosi o przesyłanie zgłoszeń wraz z potwierdzeniem wpłaty do Dyrektor Aeroklubu na adres: dyrektor@aeroklub.czest.pl do dnia 14 października 2020 r.

Istnieje możliwość zgłoszenia się do udziału w zawodach po wyżej wymienionym terminie, jednak pamiątkowe upominki będą do odbioru w biurze A.Cz w późniejszym terminie.


(fot. aeroklub-czestochowa.org.pl)

Dodatkowo po zakończeniu zawodów planowane jest wspólne spotkanie przy ognisku zamykające sezon szybowcowy AD 2020.

Wszystkich pilotów zachęcamy do udziału w zawodach, a osoby bliżej nie związane do tej pory z lotnictwem zachęcamy do przyjazdu na lotnisko i kibicowanie naszym zawodnikom – zapraszają organizatorzy. – W dniu zawodów dla osób, które chciały by spróbować jak to jest być w powietrzu, możliwe również loty zapoznawcze na szybowcach – dodają.

Jeśli z powodów niekorzystnej pogody lub innych, na które nie ma wpływu organizator, nie będzie możliwości rozegrania zawodów, zawody zostaną przeniesiona na dzień 24 października 2020 r.

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Źródło: Aeroklub Częstochowski
comments powered by Disqus