Rozegrano zawody Polskiej Ligi Motoparalotniowej

Polska Liga Motoparalotniowa, fot. Lojak.pl

Na lotnisku Aeroklubu Częstochowskiego rozegrano pierwsze w tym roku zawody, wchodzące w skład Polskiej Ligi Motoparalotniowej. Zawody rozegrano w trzech klasach PF1, PL1 i połączonych PF2 i PL2.

Ligę rozegrano przy okazji trwających III Targów Lotnictwa Lekkiego ParaRudniki, choć pogoda na początku nie była sprzyjająca, to ostatecznie udało sie rozegrać osiem konkurencji.

- Częstochowa tradycyjnie jeżeli chodzi o pogodę nie zawiodła nas. Tu naprawdę zdarzaja się cuda i tak było również tym razem. Miał lać cały weekend, a mimio tego udało się rzoegrać konkurencje nawigacyjne, techgniczne i ekonomiczną, tak  że nie ma żadnego przypadku jeżeli chodzi o zwycięzców - tak zawody podsumował Adam Paska trener motoparalotniowej kadry narodowej. 

Najbardziej liczną klasę PF1, czyli motoparalotniarzy startujących z nóg, wygrał Adam Piórek drugi był Andrzej Bąk, a trzeci Paweł Radziszewski.

W PL1, czyli startujących na wózkach, wygrał Marcin Krakowiak, który wyprzedził Krzysztofa Romickiego i Marka Furtaka.

Natomiast połączone klasy tandemów PF2 i PL2, czyli wózkarzy i startujących z nóg wygrali Ryszard Żygadło i Patrycja Lejk. Drugie miejsce zajęli Marek Barczyński i Violetta Bara, a trzeci Daniel i Roman Walkowiakowie. 

Źródło: Aeroklub Częstochowski
comments powered by Disqus