Piękna pogoda na Święcie Latawca 2016 w Częstochowie

Święto Latawca 2016 w Częstochowie (fot. aeroklub-czestochowa.org.pl)

To jest jeden z najpiękniejszych dni na lotnisku w Rudnikach w całym sezonie. Parking wypchany po brzegi. Ci, którzy nie mają już miejsca pokornie parkują przy drodze dojazdowej. Wyciągają z bagażników misternie przygotowane konstrukcje i z dumą zmierzają na płytę. Każdego roku Święto Latawca przyciąga tu całe rodziny z Częstochowy i okolic, ale także innych miast województwa śląskiego oraz łódzkiego.

W tym roku pogoda dopisała wyjątkowo. Jak gdyby czekając do ostatniej chwili na rozegranie latawcowych zawodów. Niedzielne przedpołudnie przyniosło ponad dwudziestostopniową, przyjemną jesienną aurę, z niewielkim wiatrem (ten mógłby być ciut silniejszy – narzekali niektórzy) i mnóstwem słońca. Sielanka. Tuż po zakończeniu rywalizacji pogoda zmieniła się diametralnie. Zrobiło się pochmurno i dużo chłodniej. I jedno jest pewne – uczestnicy tegorocznego Święta Latawca w Aeroklubie Częstochowskim będą ten dzień wspominać jako ostatni tak ciepły w tym roku.

Zawody rozegrano w trzech klasach: latawców płaskich do lat 14, skrzynkowych do lat 14 i klasie open. W sumie na liście startowej pojawiło się 108 zawodników.

W kategorii latawców płaskich ex aequo I miejsce zajęli Wiktor Wieczorek z ACz i Katarzyna Tomżyńska ze SP w Czarnym Lesie. Na trzecim miejscu uplasował się Jan Broda z MDK Zawiercie. Najlepszym w „skrzynkach” okazał się Mikołaj Bulzacki z Łasku, który wyprzedził Dawida Skrońskiego (ACz) i Jacka Jastrząbka z SP nr 2 w Częstochowie. W klasie open prym wiedli mieszkańcy stolicy. Najwyżej oceniono start Janiny Brodkowskiej-Widlarz, Drugie miejsce zajął Tadeusz Widlarz, a trzecie Filip Brodkowski.

Wszyscy uczestnicy mogli liczyć na pamiątkowe dyplomy, do najlepszych powędrowały atrakcyjne nagrody.

Więcej zdjęć można zobaczyć na stronie: www.aeroklub-czestochowa.org.pl

Źródło: Aeroklub Częstochowski
comments powered by Disqus