Pararudniki Drone Racing 2018 zawody Pucharu Polski na stadionie LKS Warty Mstów

Pararudniki Drone Racing 2018 (fot. aeroklub-czestochowa.org.pl)

Druga edycja zawodów modeli latających, przeszła do historii. Niesamowite emocje, zacięta walka i fantastyczna pogoda towarzyszyły nam przez całe dwa dni.

To co dobre szybko się kończy, na szczęście pozostały nam miłe wspomnienia a pozytywne emocje jakie towarzyszyły podczas zawodów, utrzymują się do dziś.

Zawody Pararudniki Drone Racing odbyły się w miejscowości Mstów, na stadionie LKS Warta. Zorganizowane przy współpracy Aeroklubu Częstochowskiego i NaHoryzoncie.pl podzielone były na dwie kategorie, Puchar Polski oraz Open. Wydarzenie miało miejsce  9-10 czerwca, ostatecznie wzięło w nim udział 48 zawodników. Pierwszy dzień rozpoczął się od rejestracji pilotów a następnie sprawdzenia  stanu technicznego, oświetlenia, rozmiaru śmigieł oraz mocy nadajników qadrokopterów.

Po zakończeniu wszystkich kwestii formalnych, nadszedł czas na  trzy rundy treningowe a następnie dwie kwalifikacyjne.

 

Sobotni wieczór zaowocował w chillout race, oświetlone drony rozbłysnęły na wieczornym niebie feerią barw. To wydarzenie przyciągnęło prawdziwe tłumy i wzbudziło ogromny podziw wśród zebranych. W końcu nie co dzień jest okazja, aby podziwiać nocne latanie dronów, które tworzą piękne świetlne iluminacje. Chillout race było miłym zakończeniem pierwszego dnia i chwilą odprężenia dla zawodników, przed zaciętą walką, która czekała ich w drugim dniu imprezy.

Dzień zawodów był niezwykle emocjonujący, nie tylko dla uczestników ale również dla wiernych kibiców. Mieliśmy przyjemność podziwiać niezwykłą precyzję, zwinność oraz ogromne umiejętności zawodników .Uczestnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom, podnosząc wysoko poprzeczkę dla swoich konkurentów.

Bezdyskusyjny zachwyt wśród publiczności oraz pozostałych zawodników wzbudził Dawid „Bedu” Domaradzki, który w pięknym stylu wygrał wyścig trzy razy pod rząd z dużą przewagą nad współzawodnikami.

Weekend w Mstowie był pełen emocji i zdrowej rywalizacji. Gratulacje dla organizatorów, za ogarnięcie wszystkiego. Nie zabrakło jedzenia, napojów i niesamowitego wodzireja – napisała na facebooku uczestniczka zawodów Alina Miklewska.

Tomasz i Madzia Łapucha, czytałem we wcześniejszych postach, że wszyscy wam gratulują organizacji… I nie bez powodu! To co udało wam się zrobić w taki niewielkim gronie, podniosło dotychczasową poprzeczkę przy organizacji tego typu eventów. Wielkie, wielkie gratulacje i podziękowania zarazem – napisał w mediach społecznościowych Dawid „Bedu” Domaradzki, tegoroczny mistrz w klasyfikacji Pucharu Polski.

Teraz dopiero ochłonąłem na tyle, żeby coś napisać. Dziękuję organizatorom na czele z Tomkiem, za mega zawody i spotkanie – napisał na facebooku Jakub Błażowski tegoroczny zwycięzca w kategorii  Open.

 

Wyścigi modeli latających to rewolucja wśród zawodów sportowych, choć qadrokoptery to niepozorne sprzęty, opanowanie ich nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać.
Piloci muszą posiadać duże umiejętności oraz wyczucie aby sprawie poruszać się na torze, omijać przeszkody i działać zwinniej niż przeciwnik.

Żeby rozpocząć przygodę w tej dziedzinie sportowej, przede wszystkim trzeba mieć w sobie ogromną pasję i wytrwałość, którą piloci tegorocznej edycji bezwątpienia posiadają. Trud i lata praktyki włożone w szlifowanie umiejętności, były widoczne gołym okiem nawet dla osób zupełnie niezwiązanych z tym sportem.

Poza typową rywalizacją podczas zawodów, panowała fantastyczna relacja między pilotami oraz wzajemnie wsparcie.

 

Zwycięzcy w kategorii „Puchar Polski”
1. Dawid „ Bedu” Domaradzki
2. Robert Miroszewski
3. Mariusz Kupiec

Zwycięzcy w kategorii „Open”
1. Jakub Błażowski
2. Kamil Złotnicki (Częstochowska grupa SC34 Drone)
3. Mateusz Michalak

Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom i dziękujemy, za niesamowite emocje jakie nam dostarczyli. Cieszymy się, że tegoroczna edycja PDR spotkała się z tak przyjemnym odbiorem wśród uczestników.

Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Marszałka Województwa Śląskiego, oraz Starosty Częstochowskiego, za patronat honorowy, zaangażowanie i wsparcie naszych działań.

Dodatkowo dziękujemy firmom Hectronic Polska, Properart, Prodrone, BnB oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Mstowie, za okazaną pomoc w organizacji tego eventu.

Źródło: Aeroklub Częstochowski
comments powered by Disqus