Memoriał Zdzisława Szajewskiego i Jerzego Ostrowskiego we wrześni 2021 roku

Memoriał Zdzisława Szajewskiego i Jerzego Ostrowskiego (fot. aeroklub-czestochowa.org.pl)

Aeroklub Częstochowski, w związku z planowanymi na połowę września 2021 jubileuszowymi, 40-tymi zawodami o Memoriał Zdzisława Szajewskiego i Jerzego Ostrowskiego, serdecznie zachęca do zgłaszania swojego udziału w tych zawodach.

Regulamin i warunki zawodów aeroklub opublikuje wkrótce.

Wstępnie organizatorzy zapowiadają starty w klasach:
• F4C – latające makiety samolotów, sterowane za pomocą fal radiowych,
• F4H – to także modele sterowane radiem, ale dopuszczalne jest używanie części kupionych, wykonanych przemysłowo,
• F4G – klasa tzw. makiet gigantów sterowanych radiem, których waga nie może przekraczać 25 kg.

Organizatorzy zapowiadają również, że w razie potrzeby (otrzymanych zgłoszeń modelarzy) zostanie dopuszczona grupa poza w/w klasyfikacją lub w innych klasach.

Aeroklub Częstochowski prosi o deklarację udziału telefonicznie: 695-520-666 lub mailowo: acz@aeroklub-czestochowa.org.pl

Memoriał Zdzisława Szajewskiego i Jerzego Ostrowskiego to jedno z najstarszych cyklicznych wydarzeń w Aeroklubie Częstochowskim. O memoriale mówi się, że to impreza upamiętniająca ucznia i jego mentora. Zdzisław Szajewski był zafascynowany lotnictwem, ale z grona pilotów wykluczył go stan zdrowia. Zajął się więc modelarstwem. Od 1952 r., aż do śmierci w 1976 r. był kierownikiem Zarządu Głównego Ligi Lotniczej, a następnie Aeroklubu RP i PRL. Reprezentował polskie modelarstwo w Międzynarodowej Federacji Lotniczej (FAI). Jerzy Ostrowski był pilotem oraz jednym z najbardziej utytułowanych modelarzy w historii Aeroklubu Częstochowskiego. To wielokrotny mistrz Polski, Europy i świata. W latach 80-tych zbudował amatorski, w pełni oblatany samolot. Tę konstrukcję można podziwiać podczas aeroklubowych imprez, a samolot na co dzień stoi w jednym z lotniskowych hangarów. Zmarł nagle w 1985 r.

Źródło: Aeroklub Częstochowski
comments powered by Disqus