Kolorowe Święto Latawca na zakończenie sezonu lotniczego w Rudnikach

Święto Latawca w Rudnikach (fot. aeroklub-czestochowa.org.pl)

Zgodnie z tradycją na zakończenie sezonu w Aeroklubie Częstochowskim organizowane jest Święto Latawca. Jest to jedna z najstarszych imprez odbywających się na terenie Aeroklubu Częstochowskiego prowadzona od jakiegoś czasu w formule Otwartych Ogólnopolskich Zawodów Latawców. W tym roku zawody zaplanowano na 7 października 2018 r.

Rywalizacja będzie przebiegała w trzech kategoriach: latawce płaskie dla uczestników do 14 lat, skrzynkowe w tej samej klasie wiekowej i kategoria open.

Do startów zostaną dopuszczeni wyłącznie zawodnicy z własnoręcznie wykonanymi latawcami. Latawiec musi być wykonany z drewna (bez balsy) i papieru. Dopuszcza się stosowanie tworzyw sztucznych na pokrycie. Każdy zawodnik może zgłosić do zawodów w danej klasie 2 latawce oznakowane literami A i B oraz inicjałami zawodnika.

Ocena każdego latawca składa się z oceny statycznej oraz oceny za lot. Sędziowie dokonują przed lotami oceny statycznej każdego latawca, przyznając punkty za: konstrukcję latawca, staranność wykonania oraz zdobienie latawca.

Serdecznie zachęcamy do udziału w tym najbardziej kolorowym i radosnym wydarzeniu na terenie lotniska Rudniki. Każdego roku na lotnisku podczas Święta Latawca pojawia się kilkaset osób, nie tylko z Częstochowy i okolic. Jeste jeszcze trochę czasu na przygotowanie własnego latawca.

Dla wszystkich zawodników przewidziane są pamiątkowe dyplomy i upominki, dla zwycięzców nagrody. Nagrodą główną jest rower, który zostanie rozlosowany wśród wszystkich uczestników.
Impreza zakończy się pieczeniem kiełbasek przy wspólnym ognisku.

Więcej informacji w Regulaminie oraz na stronie www.aeroklub-czestochowa.org.pl

Źródło: Aeroklub Częstochowski
comments powered by Disqus