Częstochowa: Młodzi modelarze na start - wyniki

Częstochowa: Młodzi modelarze na start - wyniki

Kilkudziesięciu młodych pasjonatów lotnictwa wzięło udział w zawodach zorganizowanych przez Aeroklub Częstochowski „Młodzi modelarze na start”.

Pogoda dopisała, choć przydałoby się trochę więcej wiatru, bo trzeba było się trochę napocić aby zaprezentować niektóre modele. Było jednak dużo zabawy i oczywiście sportowej rywalizacji, która toczyła się w czterech klasach.

Największym zainteresowaniem wśród młodych modelarzy cieszyła się klasa F1N „OutDoor”. Zawodnicy startują w prostymi modelami, łatwymi do wykonania, nawet w domu bez fachowej opieki. Ta klasa głównie rozgrywana jest zimą w salach i halach, od ubiegłego roku zawody odbywają się także na lotnisku. Wygrał Stanisław Rakoczy z modelarni Aeroklubu Częstochowskiego.

W klasie F1A/M, czyli popularnych „jaskółek”, modele wymagają już większych umiejętności, są bardziej zaawansowane technicznie. Powoduje to, że do ich wykonania trzeba poświecić więcej czasu. W tej klasie zwyciężył modelarz niezrzeszony Maksymilian Sikorski.

Klasa F1H to modele zdecydowanie większe od „jaskółek. Tu triumfował Kacper Kościelny z modelarni Aeroklubu Częstochowskiego.

Natomiast S6A to modele rakiet hamowanych taśmą. Jest to juz wyższe wtajemniczenie modelarskie, modele muszą m.in. posiadać atestowane silniki. W tej klasie wygrał Błażej Wojdyło także z modelarni Aeroklubu Częstochowskiego.

W zawodach startowali oprócz modelarzy z Aeroklubu, także zawodnicy niezrzeszeni oraz osoby, które brały udział w zajęciach prowadzonych w szkołach przez instruktorów Aeroklubu Częstochowskiego.

Źródło: Aeroklub Częstochowski
comments powered by Disqus