Coroczne zawody w celności lądowania w Rudnikach

Zawody w celności lądowania 2021 w Rudnikach (fot. aeroklub-czestochowa.org.pl)

Aeroklub Częstochowski, zaprasza wszystkich pilotów i sympatyków sportów lotniczych na coroczne zawody w celności lądowania, które odbędą się 16 października 2021 r. (sobota) na aeroklubowym lotnisu w Rudnikach.

Zawody zostaną rozegrane w następujących dyscyplinach lotniczych tj. Samolotowej, Szybowcowej, Paralotniowej oraz Spadochronowej.

Nowość: Dla dyscypliny szybowcowej zostanie również rozegrania kategoria „NIE PILOT” – możliwość startu dla osób z zewnątrz z instruktorem.

Do startu w zawodach będą dopuszczeni wszyscy piloci i uczniowie piloci posiadający aktualne uprawnienia i badania lotniczo-lekarskie.

Konkurencja szybowcowa odbędzie się za wyciągarką, a zawodnicy latać będą na szybowcach Bocian oraz Puchacz.

Aeroklub Częstochowski prosi wszystkich uczestników zawodów o przybycie na godzinę 8:00 do biura zawodów w celu rejestracji. Opłata startowa wynosi 60 zł (z opłaty startowej zostaną sfinansowane nagrody, pamiątkowe koszulki dla uczestników oraz oraganizacja grilla lub ogniska). Opłata za loty według cennika A.Cz. Start konkurencji rozpocznie się o godzinie 10:00.

W dniu zawodów dla osób, które chciałyby spróbować jak to jest być w powietrzu, możliwe również loty zapoznawcze na szybowcach.

Wszystkich chętny do wzięcia udziału w imprezie organizatorzy proszą o przesyłanie zgłoszeń wraz z potwierdzeniem wpłaty do Dyrektor Aeroklubu na adres: dyrektor@aeroklub.czest.pl do dnia 14 października 2021 r.

Informacji na temat poszczególnych konkurencji można zasięgnąć również pisząc na poniższe adresy e-mail:
•  Konkurencja Szybowcowa – dek80@o2.pl
•  Konkurencja Samolotowa – idziak@list.pl
•  Konkurencja Spadochronowa – maciejkrygier@interia.pl
•  Konkurencja Paralotniowa – k.krasinski@gmail.com

Wszystkich pilotów zachęcamy do udziału w zawodach, a osoby bliżej nie związane do tej pory z lotnictwem zachęcamy do przyjazdu na lotnisko i kibicowanie zawodnikom.

Dodatkowo po zakończeniu zawodów planowane jest wspólne spotkanie przy ognisku zamykające sezon szybowcowy AD 2021.

Jeśli z powodów niekorzystnej pogody lub innych na które nie ma wpływu organizator nie będzie możliwości rozegrania zawodów, zawody zostaną przeniesione na dzień 23 października 2021 r.

Więcej informacji na stronie www.aeroklub-czestochowa.org.pl

Źródło: Aeroklub Częstochowski
comments powered by Disqus