53. Święto Latawca na lotnisku Rudniki

Święto Latawca w Rudnikach (fot. aeroklub-czestochowa.org.pl)

W pierwszą niedzielę października przestrzeń nad lotniskiem Rudniki wypełni się kolorowymi, własnoręcznie wykonanymi latawcami przez dzieci i młodzież. Jak co roku Święto Latawca zwiastuje zakończenie sezonu w Aeroklubie Częstochowskim i tak będzie i w tym roku podczas 53. odsłony tego wydarzenia.

Jest to jedna z najstarszych imprez odbywających się na terenie Aeroklubu Częstochowskiego prowadzona od jakiegoś czasu w formule Otwartych Ogólnopolskich Zawodów Latawców.

Zawody odbędą się 4.10.2020 r. na lotnisku Aeroklubu Częstochowskiego w Rudnikach (wjazd od miejscowości Kościelec). Początek imprezy o godz. 9:00.

Rywalizacja będzie przebiegała w trzech kategoriach:
FLP – latawce płaskie dla uczestników do 14 lat, 
FLS – latawce skrzynkowe dla uczestników do 14 lat,
OPEN – wszystkie latawce bez ograniczeń wiekowych.

Do startów zostaną dopuszczeni wyłącznie zawodnicy z własnoręcznie wykonanymi latawcami. Latawiec musi być wykonany z drewna (bez balsy) i papieru. Dopuszcza się stosowanie tworzyw sztucznych na pokrycie. Każdy zawodnik może zgłosić do zawodów w danej klasie 2 latawce oznakowane literami A i B oraz inicjałami zawodnika.

Ocena każdego latawca składa się z oceny statycznej oraz oceny za lot. Sędziowie dokonują przed lotami oceny statycznej każdego latawca, przyznając punkty za: konstrukcję latawca, staranność wykonania oraz zdobienie latawca.

Dla wszystkich zawodników przewidziane są pamiątkowe dyplomy i upominki, dla zwycięzców nagrody. Nagrodą główną jest rower, który zostanie rozlosowany wśród wszystkich uczestników.

Serdecznie zachęcamy do udziału w tym najbardziej kolorowym i radosnym wydarzeniu na terenie lotniska Rudniki. Każdego roku na lotnisku podczas Święta Latawca pojawia się kilkaset osób, nie tylko z Częstochowy i okolic. Jest jeszcze trochę czasu na przygotowanie własnego latawca.

Więcej informacji w Regulaminie oraz na stronie www.aeroklub-czestochowa.org.pl

Źródło: Aeroklub Częstochowski
comments powered by Disqus