16. Ogólnopolskie Zawody Samolotowe im. W. Wieczorka

Samoloty na lotnisku w rzędzie (fot. samolotowa.pl)

Zgodnie z kalendarzem imprez sportowych Aeroklubu Polskiego na rok 2021 w Aeroklubie Częstochowskim na lotnisku w Rudnikach zostaną przeprowadzone 16. Ogólnopolskie Zawody Samolotowe im. Wacława Wieczorka, w dniach 15-18 kwietnia 2021 r.

Przed zawodami, w dniach 13-15 kwietnia br. zostaną przeprowadzone Konsultacje Zawodników Samolotowej Kadry Narodowej w Lataniu Precyzyjnym.

To impreza wielowymiarowa. Przede wszystkim pierwsza w sezonie, więc jest okazją do miłych spotkań, rozmów i snucia planów na kolejne miesiące. To również możliwość sprawdzenia swojej formy i lotniczej dyspozycji. Do tego dochodzi aspekt sportowy i rywalizacja.

Zawody zostaną rozgrywane według aktualnego Regulaminu Zawodów Samolotowych oraz aktualnego Regulaminu Zawodów w lataniu Precyzyjnym wydanym przez FAI General Aviation Comission.

Uczestnik zawodów i konsultacji (pilot-dowódca) musi posiadać: ważną licencję pilota samolotowego lub odpowiednio świadectwo kwalifikacji; ważne kwalifikacje do wykonywania lotów na danym statku powietrznym; ważne badania lotniczo – lekarskie; aktualne KWT i KTP; ważną licencję sportową Aeroklubu Polskiego w sporcie samolotowym.

Zgłoszenia uczestnictwa w zawodach należy przesyłać w terminie do dnia 8 kwietnia 2021 r. Kierownikowi Zawodów: biuro@aeroklub.czest.pl oraz dodatkowo do KS AP: komisja.samolotowa@gmail.com

W związku z sytuacją epidemiologiczną panującą w naszym kraju zostaną zachowane szczególne środki ostrożności zgodnie z zaleceniami Ministra Zdrowia. Zawody zostaną rozegrane bez udziału publiczności.

Więcej informacji na stronie www.aeroklub-czestochowa.org.pl

Źródło: Aeroklub Częstochowski
comments powered by Disqus