Aeroklub Bielsko-Bialski

IV Międzynarodowe MP w Wyścigach Szybowcowych i KZS na Żarze

W IV Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Wyścigach Szybowcowych rozegranych u podnóża Góry ŻAR w dniach 02-10.05.2011 r. zwyciężył 3-krotny MISTRZ ŚWIATA w tej konkurencji Sebastian Kawa (47 pkt). Reprezentujący również ABB, inny “znawca beskidzkich zakamarków” - Wojtek Kos, w ostatniej konkurencji zbratał się z gościem z Czech - Petrem Panką i ostatecznie solidarnie okupili 3 miejsce (22 pkt). Przewaga pkt Sebastiana potwierdza jego znakomitą dyspozycję w kolejnym roku szybowcowego ścigania, szkoda że nie będzie mógł bronić tytułu w tej kategorii w tym roku (wybrał udział w Mistrzostwach Europy organizowanych w tym samym czasie). Przy okazji zapraszamy sympatyków szybownictwa do czytania relacji z wyścigów pisanych z bezkonkurencyjną swadą przez Tomka Kawę na stronie www.sebastiankawa.pl oraz lektury świetnie napisanego artykułu "Z Kawą w kominie".

Równolegle z Międzynarodowymi Mistrzostwami Polski rozegrano Krajowe Zawody Szybowcowe o Puchar Euroregionu Beskidy, w których zwyciężył Arkadiusz Downar z Olsztyna. Nasz Robert Ponikiewski zajął II miejsce. Szkoda tylko, że tak mało chętnych było w tym roku do walki o Puchar EUROREGIONU, wszak latanie na termice, żaglu i fali jednocześnie, z możliwością podglądania górali dostarcza emocji i jak widać po wynikach, zwycięstwa nie są zarezerwowane miejscowym.