Głosuj na projekty związane z Aeroklubem Bielsko-Bialskim

Głosuj na projekty związane z Aeroklubem Bielsko-Bialskim (fot. Aeroklub Bielsko-Bialski)

Aeroklub Bielsko-Bialski poinformował, iż ruszyła już czwarta edycja Budżetu Obywatelskiego Bielska-Białej 2017, który umożliwi realizację zwycięskich projektów zgłoszonych przez mieszkańców Bielska-Białej w 2017 r.

W ramach tegorocznej edycji, zostały złożone dwa projekty ogólnomiejskie, które są związane z lotniskiem w Aleksandrowicach:

1. "Szybowcem po Niebie" – zakup szybowca do szkolenia lotniczego młodzieży (Projekt ogólnomiejski OBB003)
Zakup nowoczesnego i uniwersalnego szybowca umożliwi nie tylko szkolenie podstawowe, ale i zaawansowane, poprzez pierwsze samodzielne loty, naukę termiki, przeloty, loty rekreacyjne (w tym dla osób niepełnosprawnych), naukę i trening akrobacji. Ponadto projekt obejmuje zakup przyczepy transportowej oraz dwóch spadochronów do skoków treningowych.


SZD-54 Perkoz (fot. obywatelskibb.pl)

Nowoczesny szybowiec wraz z pozyskaną wyciągarką nowej generacji sprosta zatem rosnącym oczekiwaniom młodych adeptów sztuki latania, z których na pewno wyłoni się niejeden talent.
Więcej informacji o projekcie na stronie www.obywatelskibb.pl

2. Lotniczy Plac Zabaw na lotnisku Aleksandrowice (Projekt ogólnomiejski OBB004)
Celem projektu jest zbudowanie placu zabaw dla dzieci o tematyce lotniczej na jednym z najpiękniej położonych lotnisk w Polsce w Bielsko – Bialskich Aleksandrowicach.


Lotniczy Plac Zabaw (fot. obywatelskibb.pl)

Formuła placu ma nawiązywać do jego lokalizacji, czyli na placu mają znaleźć się takie elementy jak: kiwak helikopter, kiwak samolot, huśtawka gniazdo bociana, ławka samolot. Największe urządzenie ma stanowić zestaw zabawowy „samolot”, „wieża kontroli lotów” oraz „helikopter”, wyposażone w elementy sprawnościowe, drabinki, rurę strażacką, siatki, zjeżdżalnię czy śmigło, które dzieci mogą rozkręcić korbką znajdującą się wewnątrz samolotu. Wśród wymienionych elementów odnajdą się więc zarówno starsze dzieci jak i najmłodsi.
Więcej informacji o projekcie na stronie www.obywatelskibb.pl

Głosowanie rozpoczęło się 21 października i potrwa do 28 października 2016 r.

Głosować może, każdy zamieszkały i zameldowany mieszkanieć miasta Bielska-Białej, który ukończył 16 lat, na jeden z projektów ogólnomiejskich i jeden osiedlowy: osobiście w wyznaczonych punktach (rady osiedli, urząd miejski) wypełniając kartę do głosowania lub elektonicznie na: www.obywatelskibb.pl

Podajemy link do wydarzenia na FB: www.facebook.com/events/297235277323664/

Źródło: Aeroklub Bielsko-Bialski
comments powered by Disqus