Przejdź do treści
Źródło artykułu

Spotkanie z Szybowcowym Mistrzem Świata Sebastianem Kawą w Białymstoku

Aeroklub Białostocki przy współpracy z Politechniką Białostocką i Zespołem Szkół Elektrycznych w Białymstoku organizuje spotkanie z wielokrotnym Mistrzem Świata i Europy - najbardziej utytułowanym pilotem w historii światowego szybownictwa – Sebastianem Kawą.

Spotkania odbędą się w dniu 31.03.2015 r. - wstęp wolny.

12:45 - Aula Zespołu Szkół Elektrycznych w Białymstoku przy ulicy 1000-Lecia Państwa Polskiego 14.

16:30 - Aula 447 Politechniki Białostockiej ul. Wiejska 35C


Godzina 12:45 - Spotkanie adresowane do uczniów „Elektryka”, gimnazjów klas 3 oraz wszystkich chętnych osób zainteresowanych tematyką sportów lotniczych, szkoleniem szybowcowym i nauką zawodów przydatnych w lotnictwie.

Godzina 16:30 - Spotkanie adresowane do wszystkich chętnych mieszkańców Białegostoku zainteresowanych sportem szybowcowym, zdobywaniem przestworzy i ciekawych świata.

Sebastian Kawa był wychowywany w środowisku szybowników Górskiej Szkoły Szybowcowej „Żar". W wieku 16 lat (minimalny wymagany wiek) Sebastian Kawa uzyskał III klasę (podstawową) pilota szybowcowego. Przez kolejne 2 lata przechodził kolejne etapy szkolenia pilota szybowcowego, zdobywając do lipca 1992 roku 200 godzin nalotu. W 1989 roku, mając 17 lat wykonuje na szybowcu Pirat zamknięty przelot 300 km – co jest jednym z trzech „diamentów" do Odznaki Szybowcowej.

W latach 1990-1991 intensywnie trenował na szybowcach Pirat, Junior, Foka, Cobra. W tym okresie zdobył doświadczenie i uprawnienia do wykonywania lotów bez widoczności, chmurowych. Zaczął wykonywać loty wysokościowe. Był to także okres intensywnego treningu w przelotach. Większość sukcesów odniósł startując na szybowcach polskiej konstrukcji: PW-5 Smyk, SZD-48-3M Brawo i SZD-56-2 Diana. Jest autorem licznych artykułów prasowych i publikacji internetowych na temat szybownictwa.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony