Przejdź do treści
Źródło artykułu

Dzień szuwarowo-błotny

Po względnie udanym dniu treningowym Szybowcowych Mistrzostw Polski Juniorów 2014 oraz Regionalnych Zawodów Szybowcowych w Białymstoku, wczorajsza pogoda pokazała niestety swoje gorsze oblicze. Nocna burza poza dostarczeniem piorunujących wrażeń nie wyrządziła żadnych szkód. Ranek powitał nas bardzo silnym wiatrem i niskimi podstawami.

Uroczyste otwarcie zawodów miało miejsce o godzinie 10-ej przed głównym wejściem do aeroklubu. Zaraz po nim miała miejsce pierwsza odprawa prowadzona w pełnym składzie. Jako pierwszy wystąpił nasz meteorolog Maciej i z właściwym sobie optymizmem powiedział, że konkurencji to on nie przewiduje. Podejrzenia te potwierdził kierownik sportowy, i po ponownym omówieniu procedur przesuną ostateczną decyzję na godzinę 13-tą. Punkt 13-ta wszyscy zawodnicy dostali SMS-a z bura zawodów z informacją o odwołaniu konkurencji lotniczej.

Wiadomość ta nie powstrzymała oczywiście zawodników przed rozgrywaniem innych konkurencji. Np technicznych (lutowanie kabli na ostatni moment), szuwarowych (wyprawa na ryby), błotych (wycieczka do Białowieży) oraz ogniskowo-grilowych na kempingu (również z pieczeniem ryb z wcześniejszych połowów).

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony