Przejdź do treści
Pokazy akrobacji samolotowej w wykonaniu grupy Jurgisa Kairysa (fot. podkrakowskie.salon24.pl)
Źródło artykułu

Akrobacje zespołowe i wersji solo na Aerofestivalu już za dwa tygodnie

Już za dwa tygodnie (13 czerwca) najlepsi piloci i grupy akrobacyjne z Polski i zagranicy przylecą na lotnisko Poznań-Ławica, by zaprezentować się podczas dwudniowych międzynarodowych pokazów lotniczych. Poznań czekał na powrót międzynarodowych pokazów lotniczych niemal ćwierć wieku. Po 24 latach w stolicy Wielkopolski wystąpią grupy akrobacyjne i piloci największego światowego formatu.

Udział w wydarzeniu to jedyna okazja, by z bliska przyjrzeć się samolotom i zobaczyć na żywo najlepsze grupy pokazowe. Oprócz pokazów lotniczych, na widzów pierwszej edycji Aerofestival czeka naziemna wystawa samolotów, koncert i targi lotnicze AeroFair.

Organizatorzy uchylili rąbka tajemnicy i zdradzili kolejne wybrane gwiazdy przestworzy, które w czerwcowy weekend zawitają do Poznania.

Już niedługo będziemy świadkami fenomenalnych podniebnych popisów w wykonaniu litewskiego pilota Jurgisa Kairysa. Pokazy Jurgisa Kairysa cechuje ogromna dynamika i niezwykły kunszt pilotażu. Zawis w pionie, lot odwrócony, gwałtowne wyrwanie samolotu do lotu, to tylko niektóre umiejętności, jakie zademonstruje samolotem Su-31 na poznańskim niebie.

Wypatrujcie go w sobotę 13 czerwca około godziny 14.00 i w niedzielę około 13.30.


Pokaz akrobacji samolotowej w wykonaniu Jurgisa Kairysa (fot. aerofestival.pl)

Poza pokazami grup akrobacyjnych czekają nas jeszcze solowe występy pilotów. Jednym z nich będzie Łukasz Czepiela, członek Aeroklubu Poznańskiego, który Aerofestivalowej publiczności zaprezentuje się na modelu Extra 330.


Łukasz Czepiela (fot. aerofestival.pl)

Łukasz Czepiela jako pilot zawodowy i akrobacyjny, doświadczenie lotnicze zdobywał na różnych statkach powietrznych, w tym samolotach Airbus A320. W przeszłości pełnił funkcję szefa zespołu w renomowanej brytyjskiej grupie akrobacyjnej Honda Dream Team, oraz polskiego korespondenta miesięcznika Pilot Club Magazine. Może pochwalić się także rozległym doświadczeniem operacyjnym, zdobytym dzięki pracy w EFG Flying School oraz pracy dla brytyjskiej firmy lotniczej na stanowisku kierownika handlowego, odpowiedzialnego za pięć krajów wschodnioeuropejskich. Potrafi nie tylko latać, ale także naprawić samolot.

Na poznańskim niebie zobaczymy go w sobotę 13 czerwca ok. godziny 17.20.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony