USA: Protest mechaników UPS

Flota samolotów należaca do UPS

Pracownicy obsługi naziemnej oraz mechanicy protestowali na początku tygodnia w jednym z największych HUB-ów firmy: Ontario w Kalifornii. Protestujący domagają się zachowania pakietów opieki medycznej dla siebie i swoich rodzin. Strajk został zawieszony na czas kolejnej rundy negocjacji z UPS.

Lata opóźnień w rozwiązaniu tego sporu wywołały rosnącą falę niezadowolenia wśród 1200 pracowników obsługi naziemnej. Twierdzą, że ich nastawienie do pracy i motywacja spadają, zwłaszcza, że ciężki sezon świąteczny zbliża się nieubłaganie. Argumentują, że wykonują ciężką pracę fizyczną, często w niesprzyjających warunkach atmosferycznych, w niebezpiecznym środowisku, narażeni codziennie na toksyczne chemikalia i spaliny silników.

- Nie rozumiem jak UPS może notować rekordowe zyski a potem mówić nam – ludziom, którzy wypracowali te zyski- że ich opieka zdrowotna jest zbyt droga. Jesteśmy jednogłośni a nasze niezadowolenie będzie tylko rosło – mówi Marcus Koekebakker, który przepracował dla UPS 27 lat.

W roku 2016 obroty UPS wyniosły 3,4 miliarda dolarów. Firma ogłosiła wielomilionowe premie dla swoich managerów, tnąc jednocześnie koszty na opiekę medyczną swoich pracowników i programy emerytalne.

UPS oficjalnie nie komentuje trwającego kryzysu, negocjacje trwają. 

Źródło: aero-news.net
comments powered by Disqus