USA: Drony będą monitorować drogi

Bezzałogowy statek powietrzny wyposażony w kamerę

Departament Transportu stanu Illinois (IDOT) rozpoczął testy systemu, który ma poprawić bezpieczeństwo drogowców i zmniejszyć koszty remontów, czy inspekcji drogowych.

- Jednym z naszych głównych celów jest wykorzystanie najnowszych technologii w wykonywanej przez nas pracy. Jesteśmy wciąż w fazie eksperymentalnej. Wiemy, że drony mogą być wykorzystane na bardzo wiele sposobów. Rozważamy użycie ich do monitorowania sytuacji na drogach, informowania o niebezpieczeństwie czy nietypowych zdarzeniach, dokonywania inspekcji mostów czy postępów prac remontowo-budowlanych – powiedział sekretarz ds. transportu stanu Illinois, Randy Blankenhorn.

- Testujemy też systemy transmisji obrazu na żywo, który będzie bardzo pomocny w sytuacjach kryzysowych i da decydentom na ziemi najważniejsze, najbardziej aktualne informacje. Jesteśmy na drodze do zastania najbardziej innowacyjnym departamentem w USA – dodał Randy Blankenhorn.

IDOT chce także wykorzystać drony do wykonywania trójwymiarowych modeli budowli czy mapowania terenu. Departament liczy, że zmniejszenie liczby pracowników pracujących w terenie poprawi ich bezpieczeństwo. IDOT na początek prowadzi testy z dwoma dronami, nie wyklucza powiększenia floty w kolejnych etapach testu systemu. 

Źródło: aero-news.net
comments powered by Disqus