Sąd: Hawker może wyprzedawać odrzutowce po okazyjnej cenie

Hawker Beechcraft 4000

11 grudnia, Sąd Upadłościowy USA zmienił swoją wcześniejszą decyzję i poinformował, iż „Hawker Beechcraft może wyprzedać ostatnie 20 egzemplarzy odrzutowca biznesowego Hawker 4000 po okazyjnej cenie”.

Jednak obecni właściciele Hawkerów 4000 oprotestowali tę decyzję, wnosząc o spowolnienie procesu, co miałoby pomóc utrzymać wartość floty maszyn tego typu. Trzy tygodnie temu sąd stwierdził, iż firma nie powinna spieszyć się ze sprzedażą samolotów z dużymi upustami, ale teraz jednak zgodził się ich zbycie, zaznaczając jednak, iż Hawker musi zgłaszać każdą transakcję i jej wartość.

Przedstawiciel Hawkera ogłosił, iż firma planuje sprzedać odrzutowce ze cenę jednostkową ok. 20 mln dolarów, co wynosi ok. jednej trzeciej standardowej ceny. Producent argumentował, iż chce znaleźć nabywców jak najszybciej, zanim pojawią się na rynku nowe i bardziej wydajne konstrukcje Cessny i Embraera. Hawker planuje całkowicie zrezygnować z produkcji odrzutowców i wyjść z upadłości posiadając jedynie linie produkcyjne maszyn tłokowych i turbośmigłowych. W ostatnich dniach, spółka zaprezentowała się na targach lotniczych MEBA (Middle East Business Aviation) w Dubaju, gdzie promuje linię turbośmigłowych samolotów King Air.

Źródło: aero-news.net
comments powered by Disqus

Komentarze

Chyba też dlatego DAHER - Socata konsekwentnie rozwija swój model TBM 850, a jakoś nie potwierdzają się wczesniejsze spekulacje, że chciała zakupić prawa do produkcji i dalszego rozwoju kompozytowego bizjeta firmy GROB.

Normalnie się z tą promocją spóźnili ! bo Marcin P . z A.. G.. chwilowo nie zamówi nowej zabawki . Swoja drogą tak na poważnie widać że małe jety są wielokrotnie za drogie w eksploatacji i cenie zakupu w stosunku do turbośmigłowych samolotów .Ciekawe co z D-jet Diamonda czy Jetem skośnookiego już Cirrusa .Patrząc na to co się dzieje to pewnie niewypał.Nawet jak dotrwają do końca prób to rynek ich wyeliminuje. Brawo dla oszczednych Szwajcarów z Pilatusa . Do tego ciagle ta fabryka przynosi zyski !!!! .Czego nie można powiedzieć o całej reszcie nieudaczników .