Rynek komercyjnych dronów zwiększy się kilka razy do 2022 r.

Dron

Nowy raport opublikowany przez Allied Market Research, wskazuje, iż globalny rynek komercyjnych dronów, który w 2015 r. został wyceniony na 2,1 mld dolarów, w 2022 r. ma osiągnąć wartość już 10,7 mld dolarów, rosnąc w tym okresie średnio o 26,2% rocznie.

Bezzałogowe statki powietrzne przeznaczone do zastosowań komercyjnych, wykonują m.in. misje nadzoru, planowania zasobów i urbanistycznego, badawcze, inżynieryjne, zarządzania hodowlami, turystyczne, monitorowania pogody, mapowania i inne. Raport obejmuje badania rynku globalnego dronów komercyjnych w odniesieniu do trzech rodzajów produktów, w tym dronów klasycznych, z napędem wirnikowym i hybrydowym.

Rozwój rynku dronów komercyjnych jest napędzany przez innowacje w zakresie technologii kamer i czujników oraz wzrost obszarów zastosowań statków powietrznych tego typu. Oczekuje się jednak, że takie czynniki, jak rygorystyczne regulacje rządowe dotyczące bezpieczeństwa i prywatności oraz wykorzystanie zdjęć satelitarnych jako zamienników dla tych uzyskiwanych przez drony, spowodują spowolnienie wzrostu rynku komercyjnych bezzałogowców w okresie prognozy.

Rynek komercyjnych dronów jest podzielony na cztery regiony: Amerykę Północną, Europę, rejon Azji i Pacyfiku oraz LAMEA (Brazylia, Argentyna, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Arabia Saudyjska, RPA, Nigeria i inne kraje). W 2014 r. Ameryka Północna odnotowała największy udział w przychodach z rynku globalnego, który wyniósł ok. 39% całości. Jednak to w regionie Azji i Pacyfiku rynek komercyjnych dronów ma najszybciej rosnąć w ujęciu rocznym, co jak wskazują autorzy opracowania, ma być zasługą rosnącego znaczenia bezzałogowców dla branży medialnej i rozrywkowej, rolnictwa precyzyjnego, a także sektora budowlanego.

Pełny raport Allied Market Research dostępny jest tutaj (LINK)

Źródło: aero-news.net
comments powered by Disqus