Lancair ogłasza koniec produkcji modelu 'Legacy'

Lancair Legacy

Firma Lancair poinformowała, że po 15 latach produkcji nie będzie już oferować zestawu "Legacy", a decyzja o zakończeniu jego produkcji nie była łatwa, ale konieczna. Na swojej stronie internetowej, spółka ogłosiła, że ostatni zestaw będzie nazwany "Reno Race Version".

"Doszliśmy do momentu, w którym konieczne było wykonanie znacznych inwestycji pozwalających kontynuować produkcję tego samolotu i po 15 latach czujemy, że nadszedł czas na coś nowego", podała spółka. "Firma Lancair zawsze była liderem wydajności i w najbliższym czasie to się nie zmieni. Podjęta decyzja ma zapalić ogień entuzjazmu i ekscytacji wokół Lancair. A jaki będzie następny krok? Chociaż nie jesteśmy gotowi nawet sugerować, o czym myślimy, to można mieć pewność, że nowe projekty nie zawiodą tych, którzy oczekują innowacyjności, wydajności i pięknego wzornictwa”.

Podobnie jak w przypadku innych modeli Lancair, które przestały być już produkowane, spółka nadal będzie oferować zarówno pomoc techniczną, jak i części do wciąż użytkowanych egzemplarzy Legacy. Dla zainteresowanych zakupem tego modelu, firma oferuje jeszcze trzy takie zestawy, w tym ostatni wariant Race Reno.

Źródło: aero-news.net
comments powered by Disqus