Przejdź do treści
Gulfstream G700 - pierwszy lot, fot. aeronews.net
Źródło artykułu

Gulfstream G700 wykonał pierwszy lot

Pod koniec zeszłego tygodnia swój pierwszy lot wykonał Gulfstream G700, oficjalnie rozpoczynając program testowy najbardziej przestronnego odrzutowca w segmencie business aviation. Zgodnie ze specyfikacją producenta, samolot posiada większy zasięg i może latać z wyższymi prędkościami niż konkurencyjne statki powietrzne. G700 wystartował z międzynarodowego lotniska Savannah / Hilton Head 14 lutego o 13:19 czasu lokalnego i wylądował 2 godziny i 32 minuty później.

„Pierwszy lot G700 to ważna okazja i kolejny krok naprzód w wizji przyszłości Gulfstreama”, powiedział Mark Burns, prezes Gulfstream. „Jako lider rynku, Gulfstream rozwija całą branżę samolotów odrzutowych wyposażonych w zaawansowane funkcje bezpieczeństwa, technologie przyszłości i kabinę zaprojektowaną tak, aby w zakresie komfortu przekraczać oczekiwania naszych klientów”, dodał. Konstrukcja została zaprezentowana w październiku 2019 r. i obecnie obejmuje pięć egzemplarzy wykorzystywanych do prób w locie oraz jeden do testów strukturalnych.

G700 ma najdłuższą, najszerszą i najwyższą kabinę w tym segmencie lotnictwa z 20 panoramicznymi owalnymi oknami i maksymalnie pięcioma przedziałami. W samolocie zastosowano wiele zupełnie nowych elementów wnętrza, w tym system oświetlenia o ultra-wysokiej rozdzielczości, dźwięk przestrzenny oraz łazienkę z prysznicem.

G700 jest napędzany silnikami Rolls-Royce Pearl 700 i posiada zupełnie nowe winglety. Statek powietrzny może wykonywać loty z prędkościami do 0,90 Macha na dystansie do 6400 NM lub z prędkościami 0,85 Macha na dystansie 7500 NM. „G700 łączy w sobie to, co najlepsze w branży - innowację awioniki zastosowanej w modelach G500 i G600 i legendarną wydajność G650ER. Cieszymy się, że możemy dostarczyć naszym klientom ten wyjątkowy samolot” - mówił Burns.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony