Gulfstream G650ER otrzymuje certyfikat EASA

Gulfstream G650

Firma Gulfstream poinformowała, że model G650ER otrzymał od EASA certyfikat zdatności do lotu. To jeden z ostatnich etapów na drodze do zalegalizowania tego business-jeta w państwach Unii Europejskiej.

- Zakończenie procesu certyfikacji na rynek europejski oznacza, że jeszcze więcej klientów będzie mogło doświadczyć korzyści jakie niesie ze sobą nasza konstrukcja. To bardzo cenne narzędzie biznesowe - powiedział szef Gulfstream'a, Mark Burns.

Gulfstream zaprezentował model G650ER w maju tego roku, a pięć miesięcy później statek powietrzny został certyfikowany przez Federalną Administrację Lotnictwa USA (FAA). "W dzisiejszym dynamicznym świecie, nasi klienci muszą wykonywać loty na większe odległości i krótszym czasie", powiedział Scott Neal, wiceprezes działu sprzedaży i marketingu.  "Jesteśmy dumni, że możemy zaoferować produkt, który zaspokaja potrzeby naszych klientów. Wielkie pochwały należą się naszym pracownikom, od inżynierów do tych zatrudnionych przy produkcji. Wszyscy oni mocno się starali, aby opracować i zaprojektować ten znakomity samolot", dodał.

G650ER może wykonywać loty z maksymalną prędkością 0,925 Macha. Przy 0,85 Macha może przewozić pasażerów na odległość 7500 NM (13900 km), a z prędkością 0,90 Macha na odległość 6400 NM (11853 km). Dzięki temu umożliwia wykonanie bezpośrednich lotów pomiędzy np. Hong Kongiem i Nowym Jorkiem, a także Los Angeles i Melbourne w Australii.

Źródło: aero-news.net
comments powered by Disqus