Boeing otwiera trzecią linię montażową modelu Dreamliner

Linia montażowa modelu Dreamliner

Mając na uwadze ok. 800 zamówień na model 787 Dreamliner, koncern Boeing otworzył kolejną (tymczasową) linię montażową dla tego w pełni kompozytowego odrzutowca w zakładzie w Everett, w stanie Waszyngton. Obecnie dwie linie znajdują się w obszarze Puget Sound, a trzecia w North Charleston, w stanie Karolina Południowa.

Na swoim blogu, wiceprezes ds. marketingu Boeing Commercial Airplane, Randy Tinseth napisał, iż dodanie kolejnej linii produkcyjnej pozwoli do końca przyszłego roku na montaż 10 egzemplarzy B787 miesięcznie. Obecne możliwości linii wynoszą 3,5 samolotu na miesiąc. Tinseth dodał, iż zastosowane działania ułatwią w 2013 r. wprowadzenie do produkcji modelu 787-9.

Tinseth wyjaśniał, iż nowa linia jest inna niż dwie pozostałe, co przyspieszy montaż konstrukcji. Przypomnijmy, iż obecnie w fazie produkcji znajdują się dwa samoloty B787 przeznaczone dla PLL LOT. Pierwszy z nich powinien znaleźć się w Polsce w połowie listopada br., a drugi na początku przyszłego roku. Według wstępnych zapowiedzi, do końca marca 2013 r. w barwach LOT-u ma już być 5 samolotów B787.

Linie lotnicze LOT zamówiły łącznie 8 egzemplarzy modelu Dreamliner, które mają zastąpić wysłużone Boeingi 767 operujące obecnie na trasach do Nowego Jorku, Chicago, Toronto i Pekinu. Docelowo wymiana floty ma pozwolić na rozszerzenie oferty lotów długodystansowych i dzięki niższym kosztom operowania tych maszyn, poprawić konkurencyjność przewoźnika.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.boeing.com

Źródło: aero-news.net
comments powered by Disqus