Szkolenie dla władz lokalnych na balickim lotnisku

8 Baza Lotnicza

W dniu 29 marca na balickim lotnisku odbyło się szkolenie dla władz lokalnych z zakresu zadań, struktury oraz historii 8 Bazy Lotnictwa Transportowego. W szkoleniu uczestniczyli dyrektorzy Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, Starości Powiatowi z województwa małopolskiego oraz przedstawiciele WSZW Kraków i WKU z województwa małopolskiego.

Zajęcia zaczęły się o godzinie 12.00 w Klubie Wojskowym. Ze strukturą, przeznaczeniem i zadaniami wykonywanymi przez bazę zaproszonych gości zapoznał dowódca 8 BLTr płk dypl. pil. Jacek Łazarczyk. Następnie historię i tradycję podkrakowskich Balic w Sali Tradycji przedstawił kierownik Klubu Wojskowego p. Marek Kiełpiński.

Po krótkiej przerwie goście udali się na pokaz statyczny statków powietrznych znajdujących się na wyposażeniu bazy na płaszczyznę przed hangarem. Można było wejść i obejrzeć samoloty CASA C295M, M-28 SKYTRUCK, An – 2 oraz zapoznać się z danymi taktyczno-technicznymi prezentowanych statków powietrznych. Tam też odbył się pokaz sprzętu ratownictwa lotniskowego. Zwiedzono także hangar. Na pytania gości odpowiadali przygotowani żołnierze i dowódca jednostki.

Obejrzyj zdjęcia w galerii na stronie 8 Bazy Lotnictwa Transportowego
http://www.8blot.sp.mil.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=498...
 

Źródło: 8 Baza Lotnicza
comments powered by Disqus