EAGLE TALON 2011

F-16 Jastrząb/fot. www.31blot.mil.pl

16 marca br. odbyły się ćwiczenia EAGLE TALON 2011, w których udział brali piloci z 8. Bazy Lotnictwa Transportowego, latający na samolotach CASA C-295M oraz piloci F-16 z jednostek w Krzesinach i Łasku. W ramach ćwiczenia załoga C-295M w składzie; dowódca załogi kpt. Jacek KĄDZIOŁKA, ppor. Piotr URBANIAK oraz chor, Zbigniew ROMANOWSKI, wykonywała dwie misje, które były symulacją uprowadzenia samolotu.

Pierwszy lot, podczas którego CASA jako samolot uprowadzony została przechwycona przez dwa samoloty F-16 z Krzesin, wykonywany był bez łączności radiowej, co znacznie utrudniało wykonanie tego zadania.

Natomiast drugi lot odbył się z dwustronna łącznością radiową, a CASA przechwytywana była przez samoloty F-16 tym razem z Łasku. Wykonano symulację zmuszenia lądowania „porwanego samolotu” na wskazanym lotnisku. CASA sprowadzana była do przymusowego lądowania przez dwa samoloty F-16.

Mimo trudnych warunków atmosferycznych ćwiczenia odbyły sie planowo i bez zakłóceń. Podczas ćwiczeń piloci wykazali się bardzo dobrymi umiejętnościami pilotażu, jak również właściwym opanowaniem obowiązujących procedur.

Beata Romek

Źródło: 8 Baza Lotnicza
comments powered by Disqus

Komentarze

Panie falcon. Podobno jest pan studentem WSOSP więc zachowuj się pan jak na przyszłego oficera przystało, bo teraz zachowujesz się pan jak nadpobudliwy gówniarz i naprawdę, aż dziw bierze że lata pan odrzutowcami. Proszę się zastanowić nad tym co pan wypisuje i nie udawać debeściaka bo lata pan za państwowe czyli nasze pieniądze, a tacy debeściacy często łamią swoje skrzydełka przez niezachwianą wiarę w swoją wyższość nad pilotami jak pan to pisze cesenek. Za moich czasów w Dęblinie w WKLL urzędował dr Macander, on może panu pomóc w wyhamowaniu swojej nadpobudliwości.
Nie piszę tego aby panu robić przykrość, ale aby pan się trochę zreflektował i nabrał pokory oraz odporności na zaczepki w sieci. Pozdrawiam.

Nikt mi nie musi pomagać w hamowaniu swojej nadpobudliwości. Reaguje tak, bo krew mnie zalewa, gdy byle cienias ze śmiesznego aeroklubu wypowiada się na temat lotnictwa wojskowego. Cały czas tylko czytam narzekania jak to jest źle i źle. Bardzo przepraszam, że latam za pańskie pieniądze, ale LOT w razie konfliktu Pana nie obroni. Ale masz Pan rację, każdy cywilek mocny przez internet. Jak złapiesz silną ręką za mordę to każdy piszczy. Pokora jest dobrą wskazówką. Pozdrawiam

Człowieczku, falkoniczku, a czym to obronią Polskę te twoje tzw. siły powietrzne. Poczytaj sobie o konfliktach zbrojnych w ostatnich 3 / 5 latach na świecie. Jeżeli w razie czego zdążyłbyś kapotę na siebie założyć, och, to już byłby sukces!!!! Obecnie i wcześniej organizacja i dowodzenie ,,siłami powietrznymi'' RP., nie dorównuje nawet Warszawskiej Brygadzie Pościgowej z czasów II wojny światowej. Poza tym, NIGDY jeszcze w Historii Polski nie mieliśmy do czynienia, aż z takim CHAMEM, jakim jesteś, uważając się przy tym za naszego ,,obrońcę''. A, jeżeli masz jeszcze wąty, uważnie przeczytaj wcześniejszy i niezwykle trafny wpis zamieszczony na temat wojska na tym Portalu.
Oczywiście, pamiętając, że trza jeszcze zrozumieć, co się czyta......

=================================================================================
Pogratulować. To muzeum lotnictwa budowane pod patronatem DSP to w samą porę, bo nasze tzw. siły zbrojne, to jeden wielki skansen. Generał Majewski po udzielonym nam, aż dwu częściowym wywiadzie + jego ,,odpowiedzi'' na Portalu Dla Pilota, to kandydat w sam raz na kustosza tego muzeum. Klicha do kasy biletowej, a interes się będzie kręcił ....

Mam nadzieje że to jakaś podpucha gówniarzy z podstawówki bo jak nie to aż mi głupio za indolencje intelektualną obecnych WSOSPiaków.

Coś mi się widzi, że to ciebie ,,falcon'' trza będzie przechwycić. A, jak przechwycimy to wreszcie przestaniesz na tym Portalu śmiecić.

Jeżeli będziesz w rejonie Dęblina to daj znać. Tylko Cessną możesz mieć mały problem hehehehe (...)

Heh, falconiku, uzywaj poki mozesz. Bo gdy z Cessenki przesiade sie na Boeinga czy Airbusa to moje dochody pozwola mi po jakims czasie kupic sobie taka iskre i sobie na niej latac. A Ciebie nie bedzie stac na to, zeby dzieciakowi komputer kupic z legalnym windowsem i FS-em zeby sobie polatal. O innym lataniu mozesz zapomniec bo Cie na niego nie bedzie stac z tej wojskowej pensyjki.

Iskrą nie polatasz bo pewnie stu metrów nie przebiegniesz. Nie poszedłem do lotnictwa, żeby zarabiać pieniądze.

Buhahah, normalnie zaraz sie dowiemy, ze na Iskre to samych Hermaszewskich biora... Zacznij brac czlowieku polowe tego co wciagasz i poluznij zwieracze :D

Zal mi Cie chlopie, bo wyleczy Cie pare lat w zielonym garnizonie. Zona nie znajdzie pracy poza warzywniakiem na osiedlu, dzieci do dobrej szkoly maja kilkadziesiat kilometrow, mieszkania bez remontu niedlugo zaczna sie walic a pasja sie nie najesz i do garnka jej nie wlozysz.

Z takiej perspektywy patrzy każdy, któremu w młodych latach nie udało się spełnić marzeń o lataniu myśliwcami, a swoją nieudolność tłumaczy sobie dzisiaj w taki sposób.

A kim Ty jestes zeby oceniac co sie komu udalo a co nie? Za moich czasow nalot pilotow wojskowych byl ponad 300-400h a ile Ty nalatasz petaku? 100h? A i to moze nie... Zwykly jak ich to nazywasz "pilot Cessenki" ma wieksze doswiadczenie od Ciebie, bo wiedze zdobywa sie z przebywania w powietrzu a nie z szachownicy na ogonie i dopalania w silniku...

Być może 100h, ale bardziej mnie to satysfakcjonuje niż 2000h w liniach bo to nie jest prawdziwe latanie. A większe doświadczenie w USUNIĘTO kręgów z prędkością 90kt mają napewno. Odpuszczę sobie dalsze komentarze bo to już mi się znudziło.

Nie być może, tylko z PEWNOŚCIĄ chlopaku. Skończyly sie czasy, gdy wojsko fruwalo nad cala Polską a piloci mieli roczne naloty pod 400h. A z tymi 100 godzinami to o rozwoju jako pilot możesz zapomnieć, bo to ledwo starcza na podtrzymanie nawyków pilotażowych. A jak sie nie rozwijasz, to sie cofasz.

Brawo!! Wreszcie ktos wytlumaczyl Falconowi o co chodzi... I zabraklo juz glupkowi argumentow! :D

Falcon, odpuść sobię "gadki" z nimi. Do zobaczenia na strefie!

Nie ma 8 bazy lotniczej.

Wojsko wysyła sobie po redakcjach laurki, a jak jest prawda to widać było w Smoleńsku, Mirosławcu, tam gdzie zniszczona Herculesa itd. Same sukcesy, operacje się udają a pacjenci umierają.

Wyczyn na miarę stulecia. Biorąc pod uwagę osiągi F - 16 i CASA 295 M, to tak, jakby Jaguarem ścigać poczciwą Syrenkę - skarpetę. Co nam jeszcze ,,to wojsko'' zaordynuje, aby dać Narodowi w zamian za nasze podatki kolejne złudzenia o potędze tzw. sił powietrznych????

Żebyś wiedział, że na miarę stulecia. W każdym kraju tego typu ćwiczenia mają miejsce bardzo często. Nikt tutaj nie sieje złudzenia o potędze. Idź sobie kręgi Cessną porobić (...)

panie falcon, może jednak nie ,,w każdym kraju'', jak pan piszesz. Niedawno artyleria armii nigeryjskiej przesiadła się z trakcji wołowej na konną. To rozumiem, bo gdyby tak od razu na Diesle, to ho, hooooohooo, panie falcon

A co w Siłach Powietrznych Nigerii?

Przeleć się i sprawdź. Przecie jesteś EX - pert ......

Niestety w przeciwieństwie do pilotów cessenek wojaki latają tylko tam gdzie jest rozkaz. Może chłopak troszkę poczekać zanim go tam puszczą.

Te ,,falcon'' pisz se te swoje komenty na jakimś wojskowym portalu i nam tu przestań śmiecić!!!!!

Jaka baza?

Lądowanie przechwyconego statku powietrznego odbyło się w bazie w Powidzu. CASA z Krakowa, eFy z Łasku.