Aktywny weekend w 8 Bazie Lotnictwa Transportowego

CASA C-295M i M-28B/PT/GC w locie - widok z tyłu (fot. 8.BLTr)

Dwie "Akcje Serce" wykonały załogi z 8 Bazy Lotnictwa Transportowego w sobotę i niedzielę. Był to już 9 i 10 lot pomagający w ratowaniu ludzkiego życia.

W dniach 6 i 7 marca 2021 roku samoloty: CASA C-295M o numerze 011 i M-28B/PT/GC o numerze 0219 uczestniczyły w "Akcji Serce".

Lotnicy z 8. BLTr przetransportowali zespoły transplantologów po trasach: 6 marca, Kraków – Szczecin – Kraków oraz 7 marca, Kraków – Szczecin – Katowice – Kraków. Każdorazowo, po wpłynięciu zarządzeń wykonania lotu o statusie Hospital przeprowadzono niezbędne analizy i przygotowania, po których załogi samolotów wraz z zespołami lekarzy w sposób planowy i bez zakłóceń podjęły się zadań ratowania ludzkiego życia.

Zadania lotnicze wykonane były dla: krakowskiej Kliniki Chirurgii Serca, Naczyń i Transplantologii oraz Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu.

Były to 9 i 10 w 2021 roku "Akcje Serce" przeprowadzone przez krakowskich lotników.

Od początku roku żołnierze Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych udzielili wsparcia ratującym ludzkie życie medykom dziesięć razy. Wszystkie loty zostały zrealizowane przez załogę z 8 Bazy Lotnictwa Transportowego.

Źródło: 8. Baza Lotnictwa Transportowego
comments powered by Disqus