Przejdź do treści
Badanie rynku dronów 2017 – III etap badań ankietowych
Źródło artykułu

Badanie rynku dronów 2017 – III etap badań ankietowych

9 czerwca 2018 roku, ruszy po raz pierwszy w historii Olimpiada DroneRadar. To wyjątkowe wydarzenie ma służyć popularyzacji bezpiecznego użytkowania dronów w lotach automatycznych, a także sprawdzić kompetencje ich operatorów oraz możliwości techniczne sprzętu.

Impreza jest otwarta dla wszystkich zainteresowanych, w tym również przedsiębiorców dla których jej organizatorzy przygotowali specjalną ofertę. W zamian za kilka informacji od właścicieli firm wykorzystujących bezzałogowce, oferują oni 10% zniżkę opłaty startowej w trójboju dronowym, który odbędzie się 9 czerwca w Aeroklubie Krakowskim.

Według wstępnych badań na rynku dronowym działa 272 podmiotów gospodarczych, w tym 94 osób prawnych (spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, spółek akcyjnych i instytutów badawczo-rozwojowych). Większość firm jest prowadzana w formie działalności gospodarczej. Suma ich przychodów ze sprzedaży tworzy wartość rynku, niezbędną do oceny jego stanu i kierunku rozwoju. Wartość rynku wyniosła 201,31 mln złotych w 2016 r. Według szacunków, rynek wzrósł w 2017 r. o 25% i wynosi 251,64 mln zł. A może było inaczej?


Żeby to potwierdzić lub zaprzeczyć, twórcy ankiety chcą porównać formalny stan przedsiębiorstw dronowych wynikający z dostępnych źródeł jak Krajowy Rejestr Sądowy (KRS) czy Centralna Ewidencja i Informacja Działalności Gospodarczej (CEiDG) z oceną samych przedsiębiorców. Służy temu ankieta dronowa: (LINK)


Ankieta rynek dronów w Polsce 2017

Przekazane przez Państwa informacje po raz trzeci posłużą do oceny sytuacji na rynku i określenia kierunków rozwoju branży. W formie zagregowanej znajdą swoje odbicie w analizach raportu „Rynek dronów w Polsce. Edycja 2018”. Natomiast nazwa firmy, miejscowość, rok założenia, główny obszar działalności oraz adres strony WWW zostaną umieszczone lub zaktualizowane w raporcie w katalogu pod nazwą „Polska dronowa od gór aż do morza”. Główna analiza raportu zostanie udostępniona uczestnikom badania. Z góry dziękujemy za wypełnienie ankiety do 20 marca 2018 (wtorek) do godziny 23:59. Gdy 9 kwietnia 2018 rozpocznie się pierwsza faza rejestracji na Olimpiadę Droneradar, aby uzyskać zniżkę, trzeba będzie zaznaczyć udział w badaniu. Zniżki się sumują – łącznie można uzyskać aż 37%!


Twórcy ankiety przypominają, iż kierują ją do przedsiębiorców (osoby prawne i prowadzące działalność gospodarczą), jednostek badawczo-rozwojowych oraz organizacji pozarządowych, o ile uzyskiwały przychody z działalności związanej z dronami. Dziękują również osobom fizycznym za zainteresowanie, lecz dopóki nie staną się one lege artis przedsiębiorcami, ich informacje nie mogą być uwzględnione w badaniach.

Andrzej Gontarz i Sławomir Kosieliński, Fundacja „Instytut Mikromakro”

Bartosz Baczyński, Instytut Badań Rynku, Konsumpcji i Koniunktur


Czytaj również:
Po raz pierwszy w historii, rusza Olimpiada DroneRadar 

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony