Przejdź do treści
Konkurs debat: Drony na horyzoncie – nowe technologie w polskiej armii
Źródło artykułu

Konkurs debat: Drony na horyzoncie – nowe technologie w polskiej armii

Mieszkasz w Krakowie? Uczysz się w liceum lub studiujesz? Interesują Cię zagadnienia związane z konfliktami zbrojnymi i prawami człowieka? Lubisz dyskutować na ważne tematy aż do “ostatniego argumentu”?

Weź udział w konkursie debat “Drony na horyzoncie – nowe technologie w polskiej armii” prowadzonym przez Fundację Polska Debatuje!

Pierwsza konkursowa debata odbędzie się 15 marca 2015 r. w godzinach 10.00-17.30 w Instytucie Socjologii UJ,  przy ul. Grodzkiej 52 w Krakowie.

W konkursie debat organizowanym przez Fundację Polska Debatuje i Inicjatywę ICLHR weźmie udział 20 drużyn, z których 8 przejdzie do fazy finałowej. Do turnieju mogą zgłaszać się drużyny z Warszawy, Krakowa, Gdańska, Szczecina i Wrocławia.

Na warsztaty zgłosić mogą się licealiści i studenci. Zgłoszenia należy wysłać mailowo na: rejestracja@polskadebatuje.org (Zgłoszenia będą przyjmowane do 13.03.2015r.)

Konkurs debat podzielony jest na dwie części:

Część pierwsza: Warsztaty (przed debatą 10:00-15:00) – obowiązują zapisy
Każdą debatę poprzedzają bezpłatne warsztaty z trenerami FPD, w trakcie których grupa uczestników dowie się:
♦  Jak określać problematykę zagadnienia?
♦  Jak znajdywać odpowiednie przykłady ?
♦  Jak dobierać optymalną dla tematu argumentację?
♦  Jak i kiedy zadawać pytania swoim przeciwnikom?
♦  Jakie pytania zadawać samemu sobie tworząc linie argumentacyjną drużyny?
♦  Jakie są podstawowe zasady retoryki podczas przemówień publicznych?

W czasie warsztatów zostanie wytypowana grupa 8 najlepszych uczestników, którzy wezmą udział w debacie publicznej tego samego dnia,

Część druga: Debata publiczna, godz. 16:00 – zapraszamy publiczność!
Zawodnicy startujący w dwuosobowych drużynach wykorzystają swoją wiedzę, zdolności analizowania oraz szybkie kojarzenie faktów, aby wygrać debatę poprzez przedstawienie najlepszych argumentów.
Debata potrwa 1,5 godziny. Rozpocznie się od ogłoszenia tezy: stwierdzenia, idei albo polityki, która będzie dyskutowana. Z reguły teza jest polityką zmieniającą status quo albo stwierdzeniem, którego prawdę lub fałsz będziecie starali się wykazać. Na przygotowanie swoich argumentów dostaniecie 15 minut. W debacie biorą udział dwie strony. Jedna z nich popiera tezę, a druga antytezę. Liczą się treść, styl i strategia mówców! To publiczność i sędziowie ocenią, kto przekonał ich najbardziej.

Wydarzenie na FB.
Szczegóły konkursu debat.

Kolejne debaty odbędą się w Gdańsku (26 kwietnia), Warszawie (25 października), Szczecinie (8 listopada) oraz we Wrocławiu (15 listopada). Finał konkursu debat w styczniu 2016r.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony