Święto 56. Bazy Lotniczej na lotnisku w Latkowie

Święto 56. Bazy Lotniczej na lotnisku w Latkowie

W imieniu Dowódcy 56. Bazy Lotniczej zapraszamy na obchody Święta 56. Bazy Lotniczej w Inowrocławiu, które odbędą się 19.05.2018 r. Tego dnia odbedzie się również 6. Kujawski Piknik Śmigłowcowy.

W tym roku żołnierze 56. BLot świętować będą 55. rocznicę powstania najstarszej jednostki śmigłowcowej w Polsce. Święto jednostki przypada na dzień 18 maja i nawiązuje do daty wydania pierwszego rozkazu organizacyjnego dowódcy 56. Pułku Śmigłowców w dniu 18 maja 1963 roku. Tegoroczne obchody odbędą się pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego.

Już po raz szósty główne obchody odbędą się na lotnisku w Latkowie koło Inowrocławia. Bramy lotniska zostaną otwarte dla zwiedzających już o godzinie 8:30. Świętowanie rozpocznie się mszą św. w intencji lotników i pracowników wojska 56. BLot, o godzinie 10.00 odbędzie uroczysta zbiórka, a po niej 6. Kujawski Piknik Śmigłowcowy.

W godzinach 11:00-12:00 zaplanowano pokaz dynamiczny w powietrzu.

Piknik Śmigłowcowy będzie okazją do oglądania wystawy statycznej sprzętu i uzbrojenia. – Generalnie głównie nastawiamy się w tym roku na wystawę statyczną sprzętu lotniczego jak również sprzętu wojskowego – powiedział płk Krzysztof Zwoliński dowódca 56. Bazy Lotniczej w Inowrocławiu.

Oprócz sprzętu lotniczego na wystawie statycznej będzie można zobaczyć m.in.: czołg Leopard z 1 Brygady Pancernej w Wesołej, przeciwlotniczy zestaw ZSU 23-2 Biała, czołg PT-91 Twardy z 9 Brygady Kawalerii Pakcernej z Braniewa, bojowy wóz BWP1, artyleryjski wóz dowodzenia, armatohałubicę Dana, wyrzutnię rakiet Langusta, moździerz Rak.

Organizatorzy przygotowali też mnóstwo atrakcji dla najmłodszych i ich rodziców. Muzycznie o piknikujących zadba ok. godz. 12:00 zespół muzyczny de Luzers.

Źródło: 56 Baza Lotnicza
comments powered by Disqus