Lot pożegnalny kpt. pil. Adama Kowalskiego

Lot pożegnalny kpt. pil. Adama Kowalskiego (fot. szer. Michał Ossowski)

W dniu 26.09.2016 r. kpt. pil. Adam Kowalski zgodnie z ceremoniałem wojskowym na pruszczańskim lotnisku odbył swój lot pożegnalny w Siłach Zbrojnych RP.

Ostatni raz za sterami śmigłowca Mi-24 dowódca klucza zasiadł na lotnisku 49 Bazy Lotniczej w obecności dowódcy jednostki, wz. płk. nawig. Adama Foremnego, przełożonych i kolegów z Grupy Działań Lotniczych, licznie zgromadzonych żołnierzy pododdziałów zabezpieczenia oraz swojej małżonki i córki. W czasie lotu, zgodnie z Ceremoniałem lotniczym podziękował za współpracę służbom kierowania lotami oraz wszystkim tym, dzięki którym przez całą służbę w powietrzu mógł bezpiecznie wykonywać postawione przed nim zadania. Po wylądowaniu nastąpiło symboliczne pożegnanie ze śmigłowcem poprzez położenie dłoni na jego kadłubie.

 


(fot. szer. Michał Ossowski)

Następnie w krótkim przemówieniu za siedemnaście lat służby podziękował panu kapitanowi dowódca 49 Bazy Lotniczej, oraz złożył mu najlepsze życzenia na nową drogę życia. Młodsi koledzy piloci symboliczną wiązanką kwiatów podziękowali kpt. pil. Adamowi Kowalskiemu za doświadczenie, które dzięki współpracy z nim  mogli zdobyć i wiedzę, którą im przekazał. Uroczystość zakończyło odegranie Marsza Lotników.

Galeria zdjęć

plut. Piotr Pitak

Źródło: 49. Baza Lotnicza
comments powered by Disqus