Ćwiczenie taktyczno-specjalne WIGRY-15

Ćwiczenie taktyczno-specjalne WIGRY-15

W dniach 23-25.09.2015 r. w oparciu o Ośrodek Szkolenia Poligonowego Toruń oraz na bazie jednostki wojskowej w Pruszczu Gdańskim przeprowadzono ćwiczenie taktyczno-specjalne WIGRY-15.

Celem ćwiczenia było doskonalenie praktycznych umiejętności rozwiązywania zadań taktycznych przez dowódcę eskadry i dowódców grup oraz zgrywanie załogi śmigłowców Mi-24 w realizacji zadań zgodnie z wojennym przeznaczeniem. Kierownikiem ćwiczenia był ppłk pil. Jacek CIEŚLIK. Głównym ćwiczącym była 1. eskadra śmigłowców szturmowych, która w ramach ćwiczenia rozwinęła Punkt Kierowania na terenie jednostki. Ćwiczenie zostało przeprowadzone w dwóch etapach.

W pierwszym przeprowadzonym na terenie jednostki wojskowej było przeprowadzenie procesu decyzyjnego przez dowódcę eskadry oraz postawienie zadań podwładnym. Etap ten zakończono wstępnym przygotowaniem do wykonania zadań lotniczych przez załogi. W drugi etapie załogi wykonujące zadania osiągnęły gotowość do działania i praktyczne zrealizowały zadania lotnicze na poligonie OSP Toruń. Po wykonaniu zadań śmigłowce przemieściły się na lotnisko bazowania, gdzie została odtworzona zdolność bojowa. W ćwiczeniu wzięło udział 30 żołnierzy oraz 4 śmigłowce Mi-24.

Źródło: 49. Baza Lotnicza
comments powered by Disqus