Przejdź do treści
Ppłk pil. Sebastian Kwiecień za sterami samolotu PZL-130 Orlik (fot. Anna Kuna)
Źródło artykułu

Lot pożegnalny ppłk pil. Sebastiana Kwietnia

W miniony czwartek, 21 stycznia na dęblińskim lotnisku ppłk pil. Sebastian Kwiecień po raz ostatni zasiadł za sterami samolotu PZL-130 Orlik.

Po wylądowaniu i symbolicznym pożegnaniu się ze statkiem powietrznym poprzez położenie dłoni na jego kadłubie, pilot ze wzruszeniem podziękował za wspólną służbę i dokonał wpisu do Księgi Pamiątkowej 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego oraz przyjął życzenia od Dowódcy 42. BLSz płk. pil. Macieja Siemińskiego, rodziny oraz zgromadzonej kadry.

Lot pożegnalny to zwieńczenie służby pilota w Siłach Zbrojnych RP i zgodnie z ceremoniałem wojskowym, pilot kończący służbę w lotnictwie wojskowym wykonuje lot pożegnalny po kręgu nad lotniskiem, żegna się z kontrolerami i służbami ruchu lotniczego, dziękując im za bezpieczną współpracę.


Pożegnanie ppłk pil. Sebastiana Kwietnia z samolotem PZL-130 Orlik (fot. Anna Kuna)

Ppłk Kwiecień od początku swojej służby związany był z Radomiem. Latał tam również w Zespole Akrobacyjnym "Orlik" na pozycji prawy prowadzony. Z radomskiej bazy odszedł w 2017 roku do Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, gdzie obejmował stanowisko Starszego Specjalisty w Wydziale Lotnictwa Szkolnego. Jego łączny nalot to ponad 2226 h w powietrzu.

Więcej zdjęć na stronie www.42blsz.wp.mil.pl

Anna Kuna

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony