Lot pożegnalny ppłk pil. Arkadiusza Leśniewskiego

Ppłk pil. Arkadiusz Leśniewski przy samolocie PZL-130 Orlik TC-II (fot. Anna Kuna)

Po ponad 40 latach służby i 5427 godzinach spędzonych w powietrzu ppłk pil. Arkadiusz Leśniewski w asyście Dowódcy Grupy Działań Lotniczych 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego ppłk pil. Zbigniewa Kosterny wykonał swój lot pożegnalny.

W uroczystej zbiórce z okazji odbycia lotu pożegnalnego, niestety ze względu na panującą pandemię w okrojonym składzie uczestniczyli przełożeni, personel lotniczy, oraz rodzina ppłk Leśniewskiego. Po złożeniu meldunku przez płk pil. Macieja Siemińskiego gen. bryg. pil. Wojciechowi Pikule o gotowość do wykonania pożegnalnego lotu w lotnictwie wojskowym, wraz z załogą udał się do samolotu.

Po wylądowaniu i opuszczeniu samolotu nastąpiło symboliczne pożegnanie z samolotem poprzez położenie dłoni na kadłubie samolotu. Po zakończeniu lotu ppłk pil. Arkadiusz Leśniewski złożył meldunek o wykonaniu pożegnalnego lotu. Następnie dokonane zostały wpisy w Osobistym Dzienniku Lotów oraz Księdze Pamiątkowej 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego. Po wpisach głos zabrali przełożeni i koledzy podkreślając wkład żegnającego się z lotnictwem wojskowym w rozwój Polskich Sił Powietrznych.

Ppłk pil. Arkadiusz Leśniewski jest pilotem klasy mistrzowskiej oraz pilotem doświadczalnym I klasy. Jako wieloletni instruktor wyszkolił dziesiątki przyszłych adeptów lotnictwa, zapisując się w ich pamięci jako wzór do naśladowania i wspaniały człowiek. Połowa jego nalotu życiowego to samoloty odrzutowe. Był Dowódcą Zespołu Akrobacyjnego „Rombik”, „Biało-Czerwone Iskry” oraz Zespołu Akrobacyjnego „Orlik”.

Anna Kuna

Źródło: 42. Baza Lotnictwa Szkolnego
comments powered by Disqus