Zgrupowanie spadochronowe w Inowrocławiu

Zgrupowanie spadochronowe w Inowrocławiu, fot. 4 SLT

W dniach 29.07-09.08.2019 Ośrodek Szkolenia Wysokościowo-Ratowniczego i Spadochronowego przeprowadził zgrupowanie spadochronowe w oparciu o infrastrukturę i statki powietrzne 56. Bazy Lotniczej w Inowrocławiu.

Dzięki ogromnej życzliwości Dowódcy bazy, pułkownika pilota Krzysztofa Zwolińskiego możliwa była realizacja zaplanowanego szkolenia spadochronowego, w trakcie którego były wykonywane skoki spadochronowe w nocy oraz z wolnym systemem otwarcia. Dla części uczestników zgrupowania ten rodzaj skoków były możliwością zdobycia nowych doświadczeń, dla innych podniesieniem poziomu wyszkolenia spadochronowego.

Skoki wykonywano z wysokości od 1000 do 4000 metrów, ze śmigłowców Mi-2 i W-3 PL „Głuszec” W skokach spadochronowych oprócz żołnierzy OSWRiS, udział brali również żołnierze z 1 i 2 SLT, 4 SLSz i 56 BL. W trakcie zgrupowania wykonano blisko 400 skoków spadochronowych. Dzięki wysokiemu poziomowi wyszkolenia i dużemu zaangażowaniu załóg lotniczych z 56 BL szkolenie spadochronowe przebiegło zgodnie z planem i na wysokim poziomie bezpieczeństwa.
 

Źródło: 4 Skrzydło Lotnictwa Szkolnego
comments powered by Disqus