Przejdź do treści
Źródło artykułu

Szkolenie na Bryzach

Pilot samolotu transportowego to jedna ze specjalności, w jakiej szkolą się podchorążowie IV i V roku Lotniczej Akademii Wojskowej podczas praktyk lotniczych realizowanych w 4 Skrzydle Lotnictwa Szkolnego.

Praktyki lotnicze dla studentów wojskowych obu roczników rozpoczęły się w marcu br. i potrwaja do późnej jesieni. Podchorążowie IV roku wrócą na uczelnię, a kontynuacja praktyk rozpocznie się wiosną 2022 roku, natomiast tegoroczni absolwenci, po zdaniu egzaminów końcowych, otrzymają pierwsze oficerskie gwiazdki i zasilą jednostki lotnicze w całej Polsce.

Szkolenie pilotów samolotów transportowych realizowane jest w oparciu o samoloty M-28 Bryza z 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego. Aktualnie studenci wojskowi IV roku kończą szkolenie w lotach dziennych wg VFR i IFR i przechodzą do wykonywania lotów nocnych. Część z nich realizuje jednocześnie szkolenie symulatorowe w Siemirowicach. Podchorążowie V roku są na ostatnim etapie szkolenia z wykonywania lotów nocnych i szlifują swoje umiejętności w lotach treningowych.

 

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony