Sezon skoków spadochronowych w 4 SLSz zakończony

Spadochroniarze wchodzą do samolotu M-28 "Bryza" (fot. por. Ewa Złotnicka)

Zgodnie z rozkazem Dowódcy 4. Skrzydła Lotnictwa Szkolnego, na terenie lotniska 41. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie odbyło się ostatnie w tym roku praktyczne szkolenie spadochronowe z podchorążymi.

Przygotowania do realizacji szkolenia spadochronowego rozpoczęły się 3 grudnia br. w Ośrodku Szkolenia Naziemnego 41. BLSz. Wybrana grupa studentów Lotniczej Akademii Wojskowej została gruntownie przygotowana, a następnie dopuszczona do realizacji praktycznego działania.

W szkoleniu podchorążych uczestniczyli instruktorzy oraz specjaliści służby Wysokościowo-Ratowniczej 4. SLSz, 41. BLSz oraz 42. BLSz. Wzięło w nim udział czternastu podchorążych, siedmiu instruktorów spadochronowych z jednostek bezpośrednio podległych 4. SLSz oraz LAW. Podczas wylotów wykonano 58 skoków ze spadochronem. Wszyscy studenci wykonali normę skoków niezbędną do rozpoczęcia szkolenia lotniczego w 2020 r.

 

W bieżącym roku są to ostatnie skoki spadochronowe realizowane w dęblińskiej jednostce, czyli można śmiało powiedzieć o zakończeniu sezonu 2019. Szczególne podziękowania należą się instruktorom spadochronowym LAW oraz załodze samolotu M-28 "Bryza" z 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego za sprawną, profesjonalną, a przede wszystkim bezpieczną realizację szkolenia.

 

Wszystko co dobre, szybko się kończy. Niestety, nie ma odstępstwa od tej reguły i tym samym sezon spadochronowy w roku 2019 dobiegł końca.

Tekst: mjr Sławomir Warzocha
Zdjęcia: por. Ewa Złotnicka / szer. Zbigniew Moszczański

Źródło: 4 Skrzydło Lotnictwa Szkolnego
comments powered by Disqus