Rozpoczęcie sezonu spadochronowego w OSWRiS

Rozpoczęcie sezonu spadochronowego w OSWRiS (fot. por. Iwona Raczkiewicz / OSWRiS)

Wystartował kolejny sezon spadochronowy w Ośrodku Szkolenia Wysokościowo-Ratowniczego i Spadochronowego w Poznaniu. Aby skoki mogły się odbyć, wcześniej przeprowadzono szkolenie teoretyczne oraz egzaminy dopuszczające spadochroniarzy do skoków.

Na terenie lotniska w Sewilli w Hiszpanii od 20 do 26 marca 2017 r.  odbyło się pierwsze w tym roku zgrupowanie Spadochronowej Reprezentacji WP.

Tym samym oficjalnie rozpoczął się kolejny sezon spadochronowy w Ośrodku Szkolenia Wysokościowo-Ratowniczego i Spadochronowego w Poznaniu.


(fot. por. Iwona Raczkiewicz / OSWRiS)

Zawodnicy reprezentacji pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, na wysokości oddzielenia się od statku powietrznego temperatury dochodziły nawet do 25 stopni poniżej zera, oddali łącznie ponad 200 skoków ze spadochronem z samolotu typu DO28 (Dornier).


(fot. por. Iwona Raczkiewicz / OSWRiS)

Pod okiem trenera reprezentacja szkoliła się w zespołowej akrobacji spadochronowej. Trening miał za zadanie przygotować zawodników do udziału w Wojskowych Mistrzostwach Świata, które odbędą się już w lipcu tego roku w Wallendorf w Niemczech.

por. Iwona Raczkiewicz / OSWRiS

Źródło: 4 Skrzydło Lotnictwa Szkolnego
comments powered by Disqus