Pierwsza przysięga żołnierzy służby przygotowawczej do Narodowych Sił Rezerwowych w SP

Pierwsza przysięga żołnierzy służby przygotowawczej do Narodowych Sił Rezerwowych w SP/ fot. sierż. Radosław Matras

Po miesiącu intensywnego szkolenia podstawowego, elewi służby przygotowawczej CSIL złożyli uroczystą przysięgę wojskową, która odbyła się 22 października 2010 r. o godzinie 10.00 na placu przed pomnikiem Bohaterskim Lotnikom Dęblińskiej Szkoły Orląt.

Przysięgę na sztandar Centrum Szkolenia Inżynieryjno–Lotniczego złożyło 53 elewów, w tym trzy kobiety. Piątkowa ceremonia była pierwszą przysięgą żołnierzy służby przygotowawczej w Siłach Powietrznych. W trakcie dalszej służby przygotowawczej elewi będą mieli możliwość złożenia wniosku o zawarcie kontraktu na wykonywanie obowiązków w ramach Narodowych Sił Rezerwowych.

Oprócz licznie przybyłych rodzin i przyjaciół żołnierzy składających przysięgę, w uroczystości uczestniczyli znamienici goście i przyjaciele Centrum m.in.:

  • Szef Oddziału Szkolenia Dowództwa Sił Powietrznych płk mgr inż. Dariusz RAJZEL

  • Zastępca Dowódcy 4 Skrzydła Lotnictwa Szkolnego płk dypl. pil. Lesław DUBAJ

  • Wikary Parafii Wojskowej pw. Matki Bożej Loretańskiej ks. mjr Robert KRZYSZTOFIAK

  • Przewodnicząca Starostwa Powiatowego Ryki Pani Silvetta SZCZEPANIAK

  • Burmistrz Miasta Dęblina Pan Stanisław WŁODARCZYK.


Dowódcą uroczystości był mjr nawig. Andrzej ĆWIK, który złożył meldunek Komendantowi Centrum Szkolenia Inżynieryjno – Lotniczego płk dr inż. Zbigniewowi CIOŁKOWI. Ceremonię zakończyła defilada, w trakcie której młodzi żołnierze zaprezentowali swoje umiejętności, za które zostali nagrodzeni gromkimi oklaskami przez licznie zgromadzonych gości.

kpt. Grzegorz Grabarczuk
Oficer Prasowy 4. Skrzydła Lotnictwa Szkolnego


Źródło: 4 Skrzydło Lotnictwa Szkolnego
comments powered by Disqus