Dęblińskie 4. Skrzydło Lotnictwa Szkolnego ma już 10 lat

Uroczyste obchody 10 lat funkcjonowania 4. Skrzydła Lotnictwa Szkolnego (fot. kpt. Magdalena Busz / 4.SLSz)

Żołnierze i pracownicy 4. Skrzydła Lotnictwa Szkolnego wraz z zaproszonymi gośćmi uroczyście świętowali 10 lat funkcjonowania skrzydła. Uroczysty apel odbył się 5 października 2018 r.

Uroczysty Apel z okazji święta 4. Skrzydła Lotnictwa Szkolnego odbył się w dniu 5 października na placu przed pomnikiem „Bohaterskim Lotnikom Dęblińskiej Szkoły Orląt” w Dęblinie. Na trybunie honorowej byli między innymi przedstawiciele władz wojewódzkich i samorządowych, jednostek wojskowych, kombatanci, reprezentanci policji, straży pożarnej i żandarmerii wojskowej oraz żołnierze i pracownicy resortu obrony narodowej garnizonu Dęblin.

Dowódca 4. Skrzydła Lotnictwa Szkolnego płk pil. Wojciech Pikuła serdecznie podziękował żołnierzom i pracownikom cywilnym za wspólną służbę i pracę. Święto skrzydła, stanowiło doskonałą okazję do podsumowania dorobku i nagrodzenia najlepszych żołnierzy i pracowników.

 
(fot. kpt. Magdalena Busz / 4.SLSz)

Pułkownik Wojciech Pikuła podkreślił, że „od powstania 4. Skrzydła Lotnictwa Szkolnego minęło już dziesięć lat. W okresie tym jednostki 4. SLSz uległy głębokiej reorganizacji. Dziś jednostki 4. Skrzydła Lotnictwa Szkolnego to sprawnie działające organizmy wojskowe o bardzo cennym potencjale ludzkim i materialnym. Prace przy budowie nowej infrastruktury lotniskowej i jego wyposażeniu zostały zakończone i jesteśmy w pełni gotowi do szkolenia w ramach nowoczesnej techniki lotniczej jaką jest system szkolenia zaawansowanego AJT wraz z samolotem M-346”.

 
 
(fot. kpt. Magdalena Busz / 4.SLSz)

Defilada pododdziałów garnizonu Dęblin zakończyła uroczysty apel. Uroczystość uświetniła Kompania Reprezentacyjna Sił Powietrznych oraz Orkiestra Wojskowa z Dęblina.

Galeria zdjęć

kpt. Magdalena Busz / 4.SLSz

Źródło: 4 Skrzydło Lotnictwa Szkolnego
comments powered by Disqus