Przejdź do treści
Źródło artykułu

Biało-Czerwone Iskry na Olimpiadzie w Pjongczang 2018

Co łączy Dawida Kubackiego i Zespół Akrobacyjny Biało-Czerwone Iskry? To Piotr Parczewski, który studio aerografu założył w 1998 roku i specjalizuje się w artystycznym malowaniu motocykli i kasków.

Piotr Parczewski to nie tylko twórca takich projektów jak kask Kamila Stocha na Igrzyska Olimpijskie, ale również lotniczy kasku Dawida Kubackiego.

Dawid Kubacki to polski olimpijczyk, który na otwartych wczoraj Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczangu będzie rywalizował w kasku wykonanym przez pana Piotra Parczewskiego. Na szczycie kasku znalazły się sylwetki samolotów Iskra w barwach Zespołu Akrobacyjnego Biało-Czerwone Iksry z 41. Bazy Lotnictwa Szkolnego.

Dawid Kubacki zdecydował się na lotniczy motyw na swoim kasku, ponieważ jest miłośnikiem awiacji. Już od kilku lat jest członkiem Aeroklub Nowy Targ. Na razie zajmuje się lotniczym modelarstwem. Skrupulatnie od lat buduje swoje modele m.in. śmigłowców. Jednak w przyszłości myśli również o ukończeniu szkolenia szybowcowego. Tymczasem na wielkie wydarzenie w Korei Południowej wybrał na swój kask motyw samolotów Biało-Czerwonych Iskier

Zespół Akrobacyjny „Biało-Czerwone Iskry” kontynuuje działalność zespołu „Rombik” utworzonego w 60 lotniczym pułku szkolnym w Radomiu w 1960 roku. W 1991 roku grupa akrobacyjna otrzymała nazwę „ Zespół Akrobacyjny Iskry”.

Od początku istnienia piloci latają na samolotach TS-11 Iskra. W 1991 roku maszyny te zostały stosownie zmodernizowane, wyposażone w światowej klasy system radiowo-nawigacyjny i pomalowane na kolory polskiej flagi zgodnie z projektem ppłk pil. Ireneusza Fibingera.

Mamy nadzieję, że to nowe malowanie na kasku uskrzydli naszego skoczka narciarskiego.

Zobaczcie jak powstawało malowanie tego kasku z Biało-Czerwonymi Iskrami.

 
 
 
 
(fot. Aerograf Piotr Parczewski/FB)

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony