Wizyta Dowódcy Sił Powietrznych Pakistanu w 31.BLT

Wizyta Dowódcy Sił Powietrznych Pakistanu w 31.BLT (fot. kpt. Krzysztof Nanuś)

W dniach 22-26 listopada br. z oficjalną wizytą w Polsce przebywał Dowódca Sił Powietrznych Pakistanu marszałek Sohail Aman wraz z delegacją. Zgodnie z planem wizyty przyjętym przez Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych przedstawiciele Sił Powietrznych Pakistanu odwiedzili 31. Bazę Lotnictwa Taktycznego.

Lądowanie samolotu odbyło się w godzinach porannych 25 listopada 2017 roku a delegacje z DG oraz Pakistanu przywitali Dowódca 2. SLT płk pil. Jacek Pszczoła oraz Dowódca 31. BLT płk pil. Rafał Zadencki.

Następnie wszyscy przemieścili się na strefę PN gdzie wykonano pamiątkowe zdjęcie a w domku pilota 6. eskadry lotnictwa taktycznego goście zostali zapoznani z prezentacjami Skrzydła oraz Bazy, podczas których mogli poznać tradycje, historię, wyposażenie oraz zadania obu jednostek.

 
 
(fot. kpt. Krzysztof Nanuś)

W związku z tym, iż marszałek Aman jest pilotem bojowym F-16 w czynnej służbie, miał okazję wraz z Inspektorem Sił Powietrznych Polski gen. bryg. pil. Mirosławem Jemielniakiem do wspólnego odbycia lotu parą F-16 pilotowanych przez pilotów z krzesińskiej bazy.

 
 
(fot. kpt. Krzysztof Nanuś)

Była to okazja do porównania procedur szkolenia lotniczego w Polsce oraz Pakistanie a także wymiany doświadczeń lotniczych związanych z użytkowaniem tych samych statków powietrznych przez oba kraje, gdyż w 2010 roku Pakistan zakupił 18 maszyn F-16C/D Block 52 +.

 
(fot. kpt. Krzysztof Nanuś)

W tym czasie dla reszty delegacji zorganizowano zwiedzanie infrastruktury 31. BLT. Po zakończonym locie obydwie delegacje spotkały się  na końcowym omówieniu wizyty.

Galeria zdjęć

kpt. Krzysztof Nanuś

Źródło: 31 Baza Lotnictwa Taktycznego
comments powered by Disqus