Tytuł honorowy "Przodujący Pododdział Sił Powietrznych" dla Grupy Obsługi Technicznej 31. BLT

Tytuł honorowy "Przodujący Pododdział Sił Powietrznych" dla Grupy Obsługi Technicznej 31. BLT (fot. Piotr Łysakowski)

W dniu 24.06.2020 r. na terenie 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego odbyła się uroczystość z okazji wyróżnienia Grupy Obsługi Technicznej tytułem honorowym „Przodujący Pododdział Sił Powietrznych”.

Okolicznościowa zbiórka odbyła się w hangarze nr 1, gdzie w asyście sztandaru 31. BLT oraz samolotów wielozadaniowych F-16, zebrało się liczne grono wyróżnionych żołnierzy GOT 31. BLT.

Decyzją Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych pododdział GOT został wyróżniony tym zaszczytnym  tytułem honorowym za uzyskanie najlepszych wyników w działalności służbowej, w istotnym stopniu wpływających na zwiększenie zdolności bojowej Sił Zbrojnych RP w 2019 r. To dla pododdziału jednostki wojskowej najwyższa forma uznania przełożonych, to podziękowanie za ogromny trud pracy wkładany na co dzień na rzecz zapewnienia właściwej sprawności samolotów F-16, mający bezpośredni wpływ na bezpieczną realizację szkolenia lotniczego w bazie.

Po odczytaniu okolicznościowego rozkazu, proporzec honorowy, będący oznaką wyróżnionego pododdziału, w imieniu Dowódcy Generalnego, Dowódcy Grupy Obsługi Technicznej ppłk. Arkadiuszowi Ligajowi, wręczył Inspektor Sił Powietrznych gen. dyw. pil. Jacek Pszczoła. Dla wszystkich zgromadzonych była to szczególna chwila, tym bardziej, że gen. Pszczoła to nasz Dowódca Bazy z okresu 2011 – 2015.


(fot. Piotr Łysakowski)

Swoją obecnością uroczystość zaszczycili także Dowódca 2. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego gen. bryg. pil. Ireneusz Nowak oraz Dowódca 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego płk pil. Norbert Chojnacki.

Forma wyróżnienia zbiorowego nie była jedynym wręczanym wyróżnieniem w trakcie zbiórki. Zgodnie z rozkazem Dowódcy Generalnego Dowódca Grupy Obsługi Technicznej ppłk Arkadiusz Ligaj, za znaczące osiągnięcia w służbie wojskowej został wyróżniony Tytułem Honorowym „Zasłużony Żołnierz Rzeczypospolitej Polskiej” z odznaką w II stopniu.

W okolicznościowych przemowach padały słowa podziękowania dla żołnierzy GOT, ale i zapewnienia z ich strony, że dalsza praca wykonywana na rzecz Sił Powietrznych, będzie nadal stała na wysokim poziomie, przyczyniając się do dalszego rozwoju i pogłębiania dotychczasowych doświadczeń w obsłudze technicznej polskich „Jastrzębi”.

mjr Krzysztof Terzyk

Źródło: 31 Baza Lotnictwa Taktycznego
comments powered by Disqus