31.BLT - Wręczenie 6. Eskadrze Lotniczej proporca ‘Przodujący pododdział Sił Powietrznych'

Wręczenie  6. Eskadrze Lotniczej proporca ‘Przodujący pododdział Sił Powietrznych'

W dniu 22. lutego br. o godz. 08.00 w 31. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Poznaniu odbyła się uroczysta zbiórka bazy, podczas której wręczono Proporzec Honorowy ‘Przodujący Pododdział SP’ 6. eskadrze lotniczej.

Punktualnie o godzinie 08.00 Dowódca 31.BLT, płk pil. Jacek PSZCZOŁA złożył Dowódcy 2.Skrzydła Lotnictwa Taktycznego, gen. bryg. pil. Włodzimierzowi USARKOWI meldunek o gotowości pododdziałów do uroczystej zbiórki.

Podczas tej szczególnej uroczystości 6. eskadrze lotniczej wręczono proporzec, będący wyrazem wyróżnienia eskadry za dotychczasowe, wybitne osiągnięcia.

Dowódca Sił Powietrznych każdego roku wyróżnia pododdział, który swoją pracą i trudem włożonym w codzienną służbę wyróżnił się w całych Siłach Powietrznych.

W 2011 r. wyróżnił tym honorowym tytułem 6. ‘tygrysią’ eskadrę lotniczą.

Pełniący obowiązki dowódcy eskadry, mjr pil. Paweł MARCINKOWSKI w swoim przemówieniu podziękował całej eskadrze, jak również dowódcom grup oraz wszystkim zabezpieczającym loty żołnierzom, bez których pracy nie byłby możliwy codzienny trening lotniczy.

Głos zabrał również były dowódca 6. el, płk pil. Krystian ZIĘĆ (obecnie dowódca 32. BLT), były dowódca 31.BLT, płk pil. Cezary WIŚNIEWSKI (przedstawiciel DSP) oraz dowódca 2.SLT, gen. bryg. pil. Włodzimierz USAREK.

Zbiórkę zakończyła defilada pododdziałów prowadzona przez dowódcę uroczystości, ppłk. Pawła ŁOZOWSKIEGO.

kpt. Joanna KRZĄSTEK
Oficer prasowy
31. Baza Lotnictwa Taktycznego

Źródło: 31 Baza Lotnictwa Taktycznego
comments powered by Disqus

Komentarze

żenada

nie rozumiem po jaka cholere w ogole redakcja funduje nam te politruckie wojskowe przebitki. co kogo obchodzi ze kapral X zostaje emerytem a chorazy Y przeszkolil sie na costam

Może będziesz wyznaczał granice redakcji co może a czego nie? Może są tacy co czytają iformacje o tym co sie dzieje w świecie lotnictwa wojskowego i sa żywotnie zainteresowani tym tematem. Uzurpujesz sobie prawo do czegoś, co ci nie przysługuje, więc zbastuj szcególnie,że twoje postępowanie nie odbiega od tych rodem z ZSRR. Oni nam też wskazywali co można a czego nie. Mam dosyć gości którzy zarzucają innym niewłaściwe postępowanie a sami tak postępują.

Jak masz dosyć, to spadaj na portale ,,stricte'' wojskowe. Masz wybór wolny i dowolny....

Przeczytaj dokładnie mojego posta, a zrozumiesz o co w nim chodzi.

Anonim ,,serdecznie'' dziękuję za uwagę, oczywiście z uwagą, że ty zamiast eksponować ,,swoją wiedzę'', równie uważnie przeczytasz, co napisałem. A ,,swoją drogą'', już, już myślałem, że mi dostarczysz swojego posta przez uzbrojonego gońca i w zalakowanej kopercie, bo ty przecież ,,wiesz lepiej'' oraz ,,możesz (chcesz) przekazywać wzory'' .....

,,Ceremonie'' wojskowe, a rodem jak z głębokiego PRL - u. A może by tak sztandar przechodni, albo wartę produkcyjną zaordynować. Wydawało się, że po 1989 roku wreszcie nie będziemy WP na ruską modłę. Ale, gdzie tam!!! Jak trza w wojsku ostro wypić, to się imprezki wymyśla ,,na miarę sił i możliwości'', oczywiście.