Powstaje gra oparta na historii Dywizjonu 303

303 Squadron: Battle of Britain – gra oparta na historii Dywizjonu 303

„303 Squadron: Battle of Britain”, to pierwsza gra całkowicie skupiona na historii legendarnego Dywizjonu 303. 9 stycznia, na globalnej platformie Kickstarter, rozpoczęła się jej kampania, która będzie trwać przez kolejnych 40 dni. Data premiery gry potwierdzona zostanie pod koniec trwania kampanii.

Dywizjon 303 to symulator lotu, jak żaden inny. Jego celem jest nie tylko symulacja walki powietrznej podczas drugiej wojny światowej, ale także przedstawienie życia pilotów myśliwców i pracy często pomijanych cichych bohaterów: ekipy naziemnej. To nie tylko gra, ale interaktywny hołd. Gra jest poświęcona wszystkim tym odważnym ludziom, którzy służyli i walczyli podczas II Wojny Światowej.

Weź udział w potyczkach powietrznych w Bitwie o Anglię, bazując na codziennym kalendarzu. Atak bombowców i myśliwców Luftwaffe na brytyjską przestrzeń powietrzną. Przeżyj historię i życie często pomijanych bohaterów. Utrzymuj samoloty myśliwskie w najlepszym stanie. Doświadcz życia w bazie lotniczej RAF podczas najbardziej stresujących dni wojny nad Wielką Brytanią.

Celem gry jest przedstawienie fascynujących wydarzeń historycznych i ich rekonstrukcja, z naciskiem na emocje, umiejętności i brawurę pilotów oraz oddanie ekipy naziemnej. Ma na celu zrównoważenie realizmu i dostępności dla szerokiego grona odbiorców. W związku z tym składa hołd wszystkim bohaterom – zarówno tym oczywistym, jak i rzadko wspominanym. Rozgrywka koncentruje się głównie na walce powietrznej w bitwie o Anglię, przedstawiając misje oparte na faktycznych potyczkach z dnia na dzień w tym trudnym i pełnym wyzwań momencie w historii. Zawiera również możliwe do odblokowania misje poboczne oparte na prawdziwych wydarzeniach, niekoniecznie ściśle związanych z samym numerem 303. W grze kluczowym elementem jest również stała naprawa i serwis samolotów myśliwskich. Ale to nie jedyna aktywność poza kokpitem samolotu: gra zapewnia szczegółową rekonstrukcję bazy lotniczej RAF Northolt z dużą ilością interaktywnych elementów. Pokazuje wiele aspektów życia pilota, w tym chwałę zwycięstwa i smutek po utracie towarzyszy, gniew, żarliwość i skupienie, ale także oddanie, poświęcenie i humor.

Oparta na autentycznych wydarzeniach produkcja Movie Games jest unikalną propozycją nie tylko dla fanów lotnictwa i symulatorów, ale także historii i… mechaniki. „303 Squadron: Battle of Britain” to jedyna gra łącząca realistyczny symulator walk powietrznych z mechaniką samolotów bojowych.

Więcej informacji na stronie www.303-squadron.com oraz na profilu facebookowym 303 Squadron: Battle of Britain.

Źródło: 303-squadron.com
comments powered by Disqus